Mačvi ponovo ovacije i nakon poraza

Utakmica 16.kola Super lige Srbije između domaće ekipe Mačve i gostujućeg Partizana završena je pobedom aktuelnog šampiona države od 1:3 (1:0). Strelci za Partizan bili su Kana Leonardo Gael Tawamba u 54. minutu, Saša Ilić u 84. (iz penala) i Đorđe Ivanović u 89.minutu. Strelac jedinog pogotka za Mačvu bio je Mladen Lazarević u 36.minutu iz slobodnog udarca.

Izuzetno dominantna igra fudbalera Mačve i veliki broj šansi, dizala je na noge i izazivala brojne ovacije blizu 7.000 gledalaca na tribinama u Šapcu, a zbog oštrog starta Evertona nad najboljim strelcem domaćeg tima Bojanom Matićem, slobodan udarac za Mačvu uspešno koristi Mladen Lazarević, čiji je pogodak preko živog zida izazvao oduševljenje Mačvinih navijača. Na odmor Šapčani odlaze sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu Mačva je ponovo stvarala šanse, ali Partizan uspeva da svoju realizuje i Tawamba postiže gol za izjednačenje u 54.minutu. Velika gužva pred golom Nenada Filipovića, Partizanu po odluci glavnog sudije Nenada Đokića iz Užica donosi penal, pa od 84. minuta gosti prelaze u vođstvo golom Saše Ilića. Pobedu crno-belih potvrdio je Đorđe Jovanović u završnici susreta.

I na ovoj utakmici veliki broj žutih kartona za ekipu Mačve, čak pet. Prvi je već u 4. minutu sureta dobio Bojan Matić, a zatim Ivić, Lazarević, Adamović i Gavrić. Na strani crno-belih dva žuta kartona, Milanu Mitroviću u 81. minutu i golmanu Vladimiru Stojkoviću u 87.minutu zbog nesportskog ponašanja.

Na konferenciji za novinare šef stručnog štaba Partizana, Miroslav Đukić istakao je da su očekivali tešku utakmicu u Šapcu i da je činjenica da u prvom poluvremenu Partizan nije uspeo da stvori nijednu šansu.

„Nismo uspeli u prvom poluvremenu da probijemo rivala koji je bio dobro organizovan i zatvoren i koji nas je na brzim kontrama ugrožavao. Na drugom poluvremenu počeli smo da igramo više po bokovima, stvorili smo situacije, dali golove i uspeli da se vratimo u utakmicu i osvojimo tri boda. Mačvi želim svu sreću u nastavku“, rekao je Đukić.

Šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić istakao je da ne želi da umanjuje pobedu Partizana, ali Mačva ponovo nema isti tretman na terenu kao ostale ekipe.

„Čestitam ekipi Partizana na zasluženoj ili nezasluženoj pobedi, to sad nije ni bitno. Rekao sam mojim momcima u svlačionici da sam ponosan na njih, na način na koji su igrali i da treba da se osećaju kao pobednici. Ne bih da umanjim pobedu Partizana, ali ne važe ista pravila za nas i za druge ekipe. Ovo se ponavlja već, mislim, četvrti ili peti put kada smo mi u pitanju. Ako  nemamo isti tretman na terenu normalno je da na kraju doživimo poraz. Pored toga, mislim da smo danas publici u Šapcu pružili jednu utakmicu za uživanje, da su mogli da vide dosta prilika, nažalost mi naše nismo uspeli da iskoristimo ali smo bar dobro preznojili Partizan i učini to da mogu da se raduju pobedi nad nama. Sve ovo drugo, verujem da će nam se vratiti u nekim drugim utakmicama“, navodi Aničić.

Šefu struke Partizana, Miroslavu Đukiću novinari su uputili pitanje o susretu koji ih očekuje sa ekipom Jang bojsa i da li sa ovakvom igrom koju su pokazali u prvom poluvremenu sa ekipom Mačve, očekuju uspeh u evropskom susretu.

„Mi smo imali probleme da pronađemo način, Mačva je dobro organizovana ekipa, u prvom poluvremenu smo igrali pogrešno kroz sredinu, gubili mnogo lopti. U drugom poluvremenu smo uspeli da pronađemo pas, otvorili proboj preko bokova i dali golove. Zbog ovoga ne vidim da ne možemo da igramo protiv Jang bojsa, verujem da ćemo biti uspešni i u tom susretu“, odgovorio je Đukić.

Ekipa Mačve je igrala u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Protić, Ivić, Lazarević, Ristivojević, Arsenijević, Obrovac (Jovanović N. od 85.min), Matić, Adamović (Milinković od 89.min) i Gemović (Gavrić od 62.minuta).

Nakon dvonedeljne pauze, u narednom, 17. kolu, u subotu, 18. novembra Šapčani gostuju ekipi Zemuna.