Čukarički obezbedio plasman u četvrtinu finala Kupa Srbije

Čukarički je u gostima pobedio ekipu Zlatibora sa 1:0 golom Petra Mićina u 43. minutu. Utakmica osmine finala Kupa Srbije odigrana je na stadionu Švajcarija na Zlatiboru pred oko 800 ljudi.

Napadala je naša ekipa u većem delu meča i nizala prilike, ali nažalost nije viđeno mnogo golova. Dobru šansu imao je Ovusu u 40. minutu kada je solo prodorom stigao do gola, ali mu je protivnički igrač oduzeo tu loptu. Gađao je prečku mladi Mićin u 54. minutu i sjajno je šutirao deset minuta kasnije, a je golman bio na mestu.

Utakmica na srpskoj planini je odigrana po prohladnom i maglovitom vremenu, ali srećom bez padavina.

Čukarički je igrao u sledećem sastavu: Belić, Kopitović, Crnomarković, Drinčić, Docić, Bašanović, Petar Jovanović, Ovusu (Adamović od 65.), Milojević (Ivan Jovanović od 79.), Kajević (Saša Jovanović od 71.) i Mićin.

Fudbaleri i stručni štab otuputovali su pre dva dana na Zlatibor, gde su se pripremali za ovaj susret.

Četvrtfinale Kupa Srbije se prema rasporedu takmičenja odigrava 14. marta 2018, polufinale (prva utakmica) 18. aprila i (druga) 9. maja, a finale 23. maja. Mečevi se igraju sredom.