Slogin barjaktar odlučio gradski derbi

Dobra fudbalska predastava u malom gradskom derbiju, pet golova, mnogo uzbuđenja i pobeda favorizovanog tima. „Beli“ su se namučili protiv otpisanog Radničkog, ali ako zonaš iz Kovača bude igrao ovako na narednim utakmicama, imaće više bodova i doći će i pobede. Sloga je počela uraganski, već u prvom minutu Memedović je imao kolosalnu šansu, njegov šut sa par metara od gola je u poslednjem trenutku izblokiran. Već u 7. minutu odlična akcija navalnog reda „belih“ i Kastratović je bio precizan protiv bivšeg kluba. Imala je Sloga inicijativu, ali tada se požalio na povredu Memedović, ostao je u igri do kraja prvog dela, ali domaći su izgubili oštrinu i probojnost u napadu. Gosti su sredili redove i u 22. minutu katastrofalna reakcija odbrane domaćih omogućila je Jovanoviću, dojučerašnjem Sloginom kadetu, da izjednači rezultat. Bio je to i prvi primljeni gol Sloge na Gradskom stadionu ove sezone. Kada se činilo da će gosti još više otežati posao zbunjenim domaćinima, usledila je vrhunska kreacija iskusnog Kolakovića koji je precizni šutem sa dvadesetak metara poslao loptu u malu mrežicu za novo vođstvo „belih“.

Prštalo u derbiju - Stevanović (Radnički) u duelu sa Gvozdenovićem i Kastratovićem Foto: G. Šljivić

U drugom poluvremenu mnogo opaasniji iz kontranapada su bili gosti, njihova mladost i dobra fizička priprema su došli do izražaja, ali nije bilo mnogo posla za Košanina. U 75. minutu, posle kornera koji je izveo Stevanović, najviši u skoku i potpuno sam na par metara od gola Sloge bio je štoper Radničkog Brkljač. Bivši Slogin fudbler glavom matira Košanina za novo izjednačenje. Tek tada domaći kreću silovito napred i Kruševac je oprobao šut sa više od dvadeset metara, lopta je išla u same rašlje, ali je Pajović paradom sprečio najgore i zaradio aplauze na otvorenoj sceni. Konstantan pritisak Sloge je urodio plodom u 87. minutu. Posle duge akcije usledio je šut koji je vratar gostiju odbranio, ali u petercu se najbolje snalazi iskusni Barjaktarević za novo vođstvo Sloge i konačnih 3-2.

SLOGA (KV) – RADNIČKI (K) 3 – 2 (2 – 1)

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Tamara Petrić (Čačak) 7 Strelci: Kastratović u 7., Kolaković u 26. i Barjaktarević u 87. minutu za Slogu,a Jovanović u 22. i Brkljač u 75. minutu za Radnički Žuti kartoni: Ignjatović (Sloga), Brkljač i Đokić (Radnički)

SLOGA: Košanin 7, Čolić 6,5, Pavlović 6,5, Filipović 6,5 (Grabovac -), Memedović 6,5 (Barjaktarević 7), Ignjatović 6,5, Kastratović 6,5, Gvozdenović 6,5, Parezanović 6,5, Kolaković 7, Milošević 6,5 (Kruševac 6,5)

RADNIČKI: Pajović 6, Brkljač 6,5, Radosavljević 6,5, Trnavac 6 (Dimitrijević 6), Jovanović 6,5 Đokić 6,5, Stevanović 6,5 Vojmilovac 6 (Mandić 6), Grujić 6,5, Vučinić 6, Maksović 6,5

Igrač utakmice: Nikola Barjaktarević (Sloga) 7