Prvi remi u Šapcu

U okviru 12. kola Super lige Srbije, šabačka Mačva je sa ekipom OFK „Bačka“ podelila bodove. Utakmica je završena rezultatom 1:1 (1:1) golovima Mladena Lazarevića u 11. minutu iz penala i Marka Klisure (OFK Bačka) u nadoknadi prvog poluvremena. Od starta superligaške sezone, za Šapčane je ovo prvi remi.

U ovom susretu Šapčani su od 55. minuta imali igrača više, nakon što je sudija Ilija Brdar pokazao drugi žuti karton za igrača Bačke, Borisa Vargu. Inače, utakmicu je oboležio veliki broj žutih kartona, osam za gostujuću i četiri za ekipu Mačve.

Na konferenciji za novinare šef Stručnog štaba OFK „Bačka“ Zvezdan Milošević današnji susret je ocenio kao dobru i korektnu utakmicu, koju su uspešno otvorili, smatrajući da su trebali biti u vođstvu već u prvom delu. „Naša igra je bila odlična na početku, trebali smo da vodimo, ali nažalost iz jedne tranzicije izgubljene lopte, napravili su nam kontru i poveli. U tom trenutku smo naravno izgubili malo kompas i glavu i nismo uspevali da pronađemo igru. Mačva je čak imala priliku da da i drugi gol, ali mislim da smo potpuno zasluženo izjednačili rezultat na kraju prvog poluvremena. Mogu samo da čestitam mojim igračima na pristupu, karakteru i zalaganju u drugom poluvremenu, meni se činilo da smo čak bili i bolji i ako smo igrali sa igračem manje, zato mogu da kažem da mi je žao što nismo uzeli i ostala dva boda, ali nisam nezadovoljan ni sa ovim rezultatom“, rekao je Milošević.

Šef struke crveno-crnih, Dragan Aničić složio se sa trenerom Bačke da su gosti bolje otvorili utakmicu. „Realno u prvih deset minuta Bačka je mogla da dođe do vođstva, ali onda smo mi uspostavili ravnotežu na terenu, postigli gol, imali još poluprilike i prilike da do kraja poluvremena dođemo i do 2:0 i rešimo i uvedemo utakmicu u neki miran tok. Nismo uspeli, opet smo napravili glupost u 45. minutu i umesto da zadržimo loptu do kraja i odemo na poluvreme sa 1:0 mi primimo gol kao mala deca. Sve u svemu ovo nam je prvi remi tokom 12 utakmica, moralo je i to nekad da dođe. Mislim da smo danas bili previše nervozni, nismo imali protok lopte, mirnoću, pogotovo nakon isključenja protivničkog igrača. Mnogo smo žurili, ali ne mogu da budem nezadovoljan i bodom. Naš cilj je da što pre obezbedimo opstanak u ligi, a mogu reći i da je ekipa umorna od brojnih proteklih utakmica, mislim da odmor dolazi u pravi čas. Da se povrate igrači koji su bili povređeni, a ovi koji su došli kasno da ih uključimo u trenažni proces, jer neki kao da imaju prazan hod u radu. Nakon ove pauze izgledaćemo sigurno bolje nego što smo danas izgledali“, naveo je Aničić.

Ekipa Mačve je igrala u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović, Rajović, Ivić (Đurišić od 85. min), N. Jovanović, Lazarević, Gavrić, Obrovac, Matić, Arsenijević (Jordan Jovanović od 70. min) i Jeremić (Gemović od 63.min).

Posle 12 odigranih utakmica šabačka Mačva se nalazi na 10. poziciji na tabeli sa 13 bodova. Nakon dvonedeljne pauze, Šapčani u okviru 13. kola Super lige Srbije, 14. oktobra gostuju ekipi Crvene zvezde.