Radnički zasluženo osvojio prvi bod

U drugom kolu Prve lige Srbije na severu naše zemlje sastaju se novajlija u ligi, ekipa Topolskog sportskog kluba (TSC) iz Bačke Topole i ekipa Radničkog.

TSC posle više od 40 godina uspela je da se plasira u drugi po jačini rang takmičenja i to uz dosta sreće jer su prošle sezone zauzeli tek treće mesto u Srpskoj ligi Vojvodina, ali prvoplasirana ekipa Bratstva i drugolasirani tim Omladinca odustali su od takmičenja u prvoj ligi zbog lošeg stanja infrastrukture. Tim je u potpunosti promenjen u odnosu na prethodnu sezonu, došao je čak dvocifren broj kvalitetnih i iskusnih prvoligaških i superligaških igrača, među njima su i dva bivša fudbalera Radničkog, Čordašić i Skopljak koji je 2007. igrao za Radnički.

Biće ovo težak meč za Radnički jer domaćin hoće da u što kraćem vremenu stigne do super lige. U Bačkoj Topoli se trenutno pravi sportski kompleks sličan onom u Novoj Pazovi, a glavni finansijeri su Mađari koji ovde planiraju da naprave fudbalsku akademiju.

Gledalaca oko 1000.  Sudije: Mitrović Aleksa, Milosavljević Nikola, Petković Miroljub (svi iz Beograda).

Prvi minuti utakmice protiču u ispitivanju snaga na terenu.  8. minut neuspešna ofsajd zamka odbrane Radničkog, napadač domaćih sam se našao pred Bulajićem, ali je ovaj fenomenalno intervenisao. 10. minut Emeke se na centru izborio za loptu, krenuo sam ka golu ali se spetljao u šesnaestercu i prilika je propala. U toku je 20. minut i dalje je 0-0  Radnički ima i veliku pomoć dvadesetak Pirgosa koji od prvog minuta pesmom bodre svoje ljubimce. 13. minut još jedna šansa za domaćina, posle kornera odličan šut glavom završava tik pored stative. U 25. minutu sudija je zbog velike vrućine poslao igrače na kratko osveženje. U toku je 30. minut i dalje je 0-0

Radnički se po ovom teškom i sparnom vremenu opredelio da na kontra napade ugrožava protivnika.

Do četrdesetog minuta nije bilo izglednijih prilika

Od tog trenutka domaći su krenuli silovito

U 43. minutu TSC je posle drugog uzastopnog kornera opasno zapretio, ali je Bulajić još jednom spasao goste.

Sudija je prvo poluvreme produžio za 3 minuta.

Posle prvih 45 minuta rezultat je 0-0.

Domaćin je za sada bolji rival, ali to mu za sada ne donosi rezultat.

Drugo poluvreme počelo je boljom igrom Radničkog.

47. minut Matović dobija žuti karton posle oštrog starta na sredini terena.

50. minut prvi udarac na gol domaćina uputio je Živanović, golman telom odbija loptu u polje.

56. minut M. Mančić dobija žuti karton posle starta s leđa.

57. minut TSC posle slobodnog udarca pogađaju spoljni deo mreže.

58. minut umesto M. Mančića u igru ulazi Tolić.

U toku je 65. minut 0-0

70. minut druga izmena u Radničkom, umesto Anđelkovića ušao je Ćirić.

76. minut centaršut Spasića posle faula nad Ćirićem, odbrana domaćih dobro reaguje.

U toku je 81. minut, bez promene 0-0

U poslednjih 10 minuta nije bilo posebnih dešavanja na terenu

Meč je produžen za 3 minuta.

92. minut umesto Živanovića ulazi Ivković

93. minut kraj utakmice

Radnički je došao po bod i osvojio ga zasluženo!

Trener Dražen Dukić može da bude zadovoljan. Osvojen je bod na gostovanju, protov ekipe koja je najavila velike ambicije. Radnički je time već u drugoj utakmici najavio da će i na gostovanjima ptredstavljati jakog protivnika .

Zbog kvara na autobusu fudbaleri Radnickog stigli su u Pirot u nedelju u 7.30 sati.

*Sa terena javljao, slao fotografije i video materujal Goran Tričković.

Prva liga Srbije 2.kolo:  Bačka Topola : TSC-Radnički 0:0 (0:0)

Radnički: Bulajić, Anđelković, Nikolić, Dojkić, Matović, M.Mančić, Živanović, Spasić, Dimitrov, Emeke. Rezerve: Ilić, Ćirić, Tolić, Ivković, Petrović, N.Mančić, Todorović

TSC 0 : 0 Radnički (P)
Proleter 3 : 0 Temnić 1924
Bežanija 4 : 0 Sloboda
Dinamo 2 : 0 Inđija
Budućnost 1 : 1 Teleoptik
Metalac 0 : 1 Radnički 1923