"Južnoprugaši" bez pobednika

U derbiju “južne pruge” domaći Radnički nije opravdao ulogu favorita u meču i odigrao je nerešeno protiv Radnika iz Surdilice 2:2. Dva puta je Radnički vodio, ali nije uspeo da sačuva prednost, pa bodovi idu “na ravne časti” svakoj ekipi po jedan.

Krenuo je Radnički vrlo ofanzivno, ovog puta sa tri centralna beka u zadnjoj liniji, a dosadašnjem usamljenom Pavkovu, u špicu napada je je pridodat Salviša Stojanović. Takva postavka je donela rezultat da je Radnički kontrolisao sredinu terena i preko ofanzivnih bekova Aksentijevića i Subića probijao bo bokovima odbranu Radnika.

Odolevala je odbrana Surduličana do 14. minuta, kada je jedan pokušaj kontranapada gostiju presekao Aleksandar Jovanović. Kapiten niškog tima je povukao sa sredine terena loptu ka golu gostiju, i onda uputio centaršut ka Milanu Pavkovu koji se nalazio na samoj liniji šesneasterca. Visoki napadač Radničkog je grudima, iz prve, preusmerio loptu ka Arsiću, koji je u trku prihvatio loptu, povukao korak-dva i pravim projektilom smestio u gol iza golmana Surduličana, Čančarevića.

Mogao je Radnički da poveća svoje vođstvo u 22. minutu, kada je nakon centaršuta Aksentijevića sa desne strane, Pavkov zaplivao kroz vazduh, odlično šutirao glavom na gol, ali je Čančarević čudesno odbranio njegov šut.

Nakon toga, čini se da su domaći polako prepuštali inicijativu gostima, što su oni vrlo dobro koristili i sve češće se nalazili u zoni šuta gola Nišlija. U jednom takvom napadau, u 41. minutu, šut na gol je izblokiran Kjeremehu, a lopta je završila u korneru. Nakon izvedenog udfarca iz ugla lopta je došla do Ivanovića, koji se najbolje snašao u gužvi i savladao nemoćnog Živkovića. Izjednačili su gosti na 1:1, a to je ujedno bio i rezultat poluvremena.

U 53. minutu ponovo su poveli domaći. Nakon slobodnog udarca sa desne strane, koji je izveo Arsić, lopta je, nakon što je prošla pored nekolicine igrača oba tima došla do Pavkova, a ovaj sa 5-6 metara nije propustio šansu da efektno savlada golmana Radnika.

Nastavio je Radnički sa napadima i malo je nedostajalo da Aksentijević nakon solo prodora poveća vođstvo u 63. minutu. U situaciji “jedan na jedan” Čančarević je izašao kao pobednik, a u nastavku akcije su pokušali i Golubović, koji je bio izblokiran i na kraju Arsić koji praktično dodao golmanu gostiju. Pokušao je i Pavkov minut kasnije, ali bez rezultata.

Kako se bližio kraj utakmice, čini se da su domaći fudbaleri sve više posustajali, a gosti iz opasnih kontri vrebali. Iz jedne takve kontre je u 75. minutu Purović i uspeo da donese bod svojoj ekipi, ali se čini da je u začetku akcije bio u nedozvoljenoj poziciji. Zastavica pomoćnog sudije Dejana Potočana je ostala spuštena, pa je glavni arbitar susreta Novica Anđelovski pokazao na centar.

Do kraja susreta igrači domaćih su pokušavali da ponovo dođu do prednosti, a gosti iz Surdulice su simuliranjem prekršaja i valjanjem po terenu nastojali da “ukradu” što više vremena, ne bi li neporaženi napustili Čair. Na kraju im je to i ispelo i vraćaju se neporaženi sa ovog gostovanja.

Sledi reprezentativna pauza, a za dve nedelje Radnički putuje u Bačku Palanku gde će se sastati sa domaćom OFK Bačkom.

RADNIČKI – RADNIK 2:2 (1:1)

Stadion “Čair” Niš.

Gledalaca oko 3500

Sudije: Novica Anđelovski, Dejan Potočan, Goran Beljin, Bojan Nikolić.

Strelci: - 1:0 u 14. Arsić, - 1:1 u 41. Ivanović, - 2:1 u 53. Pavkov, - 2:2 u 75. Purović.

Žuti kartoni: Pavkov, Subić, Aksentijević (Radnički), Ivanović, Kjeremeh, Tanasin, Žakula.

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Petrović, Simunović, Subić (od 84. Saša Stojanović), Aleksandar Jovanović, Kovačević, Noma (od 46. Golubović), Arsić, Slaviša Stojanović (od 76. Mrkić), Pavkov.

RADNIK SURDULICA: Čančarević, Bulatović, Ivanović, Pantelić, Kjeremeh (od 84. Stanković), Radović, Pavlović, Pejčić (od 62. Žakula), Mijić (od 71. Purović), Tanasin, Zlatanović.

Voždovac 0 : 2 Mačva
Vojvodina 0 : 5 Spartak ŽK
Napredak 2 : 1 Javor Matis
Crvena zvezda 0 : 0 Partizan
Mladost 4 : 1 Borac