Vojvodina za gol bolja

Fudbaleri Inđije i novosadske Vojvodine su odigrali danas utakmicu drugog kola Omladinske lige Srbije. Utakmica je u svakom pogledu mogla da zadovolji brojnu publiku na Gradskom stadionu koja se okupila u prilično lepom broju iako je bio radni dan i sam početak u 11 časova.

Novosađani su na kraju utakmice sasvim zasluženo pobedili iako je rezultat mogao biti i drugačiji posebno ako se uzme u obzir dobar učinak omladinaca Inđije u prvom delu meča. No još jednom se pokazalo da utakmica traje do poslednjeg zvižduka danas vrlo dobrog sudije Nikole Radakovića potpomognut pomoćnicima kakva je Svetlana Ceca Bilić i Ilija Lovre.

Meč je praktično otvoren u 12.minutu kada je Zličić oprobao svoj šut sa oko 16 metara od gola domaćina, a Vojvodić pokazuje da ima odličan refleks jer je loptu izvadio iz samog ugla svog gola. Tajac do 20.minuta i slobodan udarac za Inđiju. Banjac je šutirao iskosa sa desne strane napada svog tima direktno pod prečku, a Toroman pokazuje da će biti budućnost crveno belih.

Pet minuta kasnije i rezultat na semaforu je promenjen. Bio je u prodoru Panjak koji je šutirao, loptu nespretno u svoj gol skreće inače kasnije veoma pouzdani štoper gosta Igor Jeličić, 1: 0.

Samo dva minuta kasnije i lako je moglo biti 2: 0. Opet je to bio slobodan udarac za Inđiju. Lopta je bila na oko 30 metara od gola gosta. Bajić upućuje pravu bombu, a iz samog ugla golman istu sjajno vodi tako što je boksuje.

Slično kao nedavno u Mrštanima Inđiju je brzo stigla kazna. Igrao se 33.minut kada je bilo 1: 1.Nešković je tada pokazao sav svoj raskošni talenat jer je lagano prevario igrača Inđije, ušao u srce kaznenog prostora i lagano je matirao svog donedavnog kolegu iz ekipe Dušana Vojvodića.

Isti igrač se ravanširao Banjcu za pogođen okvir svog gola. Sada je i on šutirao iz slobodnog udarca pogodivši preko živog zida statiivu domaćina. Čini se da se ista još uvek trese. Inđija je do 2: 1 mogla u 41.minutu. Panjak u svom stilu ulazi u kazneni prostor. Zaobišao je igrače gostiju kao ekspres, ali je završnica bila loša. Bolje reći sjajno je nogama svoj gol zaštitio već hvaljeni golman Toroman.

Drugo poluvreme manje sadržajno. Domaćin se opredelio da sačuva bod u džepu. Ta kocka se na kraju ipak nije isplatila. Ređale su se akcije crveno beli, ali nije bilo onih pravih vrednih gola. Ipak se još jednom tresao okvir gola Inđije u 55.minutu. Nešković je šutirao sa preko 30 metara od gola domaćina i samo je prečka bila ta koja je sprečila vođstvo gosta. Gost stiže do gola u 72.minutu. Lako su gosti probili odbranu domaćina, lopta stiže do Zličića koji je potpuno sam u srcu kaznenog prostora domaćina. Imao je vremena da loptu prihvati, da potom varkom tela prevari golmana i tada je sve bilo rutina, 1: 2.

Jedini šut ka golu gosta domaćin ima tek u 76.minutu. Panjak, sigurno najagilniji u domaćem timu šutira iskosa, a njegov šut završava pored okvira gola Vojvodine. Za sam kraj i odlična odbrana Vojvodića. Bio je to slobodan udarac za Tegeltiju. Ovaj igrač je u par navrata imao slične pozicije, a ovog puta njegov šut uz puno muka golman domaćina šalje korner.

Za Inđiju sada sledi put u Niš. Tamo ih očekuje ekipa Radničkog. Nišlije su takođe sa dva poraza kao i Inđija. Već na startu takmičenja to će biti derbi začelja.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300, sudija: Nikola Radaković iz Novog sada, pomoćnici: Svetlana Bilić iz Rume i Ilija Lovre iz Novog sada. Delegat: Radoslav Maksimović iz Inđije. Strelci: Jeličić (autogol) 25' - Inđija, Nešović 33' i Zličić 72' - Vojvodina. Žuti kartoni: Panjak 90+1' - Inđija i Toroman 25' - Vojvodina.

Inđija - Vojvodina 1:2 (1:1)

Inđija: Vojvodić, Stanojević, Panjak, Bajić (Dubajić 90'), Bobar (Živković 53'), Banjac (K) (Puzić 75'), Vučković, Kostić, Radanović, Đurić (Petar Mrđa), Nemanja Mrđa (Ilić 61'). Trener: Miroslav Blanuša.

Vojvodina: Toroman, Bjeković, Devetak, Jeličić, Rubežić, Tegeltija, Mandić, Milijašević, Pantelić (Milovanović 75')(Petrović 82') , Nešković (Kurtiši 90+2'), Zličić (K). Trener: Dušan Bajić-

Spartak 7 : 7 Crvena zvezda
Brodarac 2 : 0 Radnički (P)
Radnički 1923 0 : 1 Partizan
Rad 2 : 3 Čukarički
Internacional 1 : 0 Napredak