SLV: Omladinac slavio u derbiju protiv Dunava

Derbi utakmica 26. kola Srpske lige Vojvodina odigrana je između domaćina Omladinca iz Novih Banovaca i Dunava iz Starih Banovaca. Lepo vreme i puno navijača bila je dobra uvertira pred meč.Obe ekipe motivisane pred utakmicu,jer ova utakmica pored takmičarskog značaja ima i druge draži.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu.Posle nekoliko propuštenih šansi u 22. minutu fudbaler Živković Marko (Omladinac) preseca napad gostiju i posle dodavanja lopte Haski (Omladinac),ova dva igrača odlično istrčavaju kontru.Haska (Omladinac) posle solo prodora postiže evro gol.Omladinac je poveo 1:0.Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Drugo poluvreme domaćin je nastavio u istom ritmu,gde igrači Dunava nisu uspeli do 90. minuta da upute šut u okvir gola domaćina.Treba pohvaliti i golmana gostiju Ćirović Stefana (Dunav),koji je svojim odbranama spasao svoju ekipu od ubedljivijeg poraza.

OMLADINAC – DUNAV 1:0 (1:0)

Stadion u Novim Banovcima, Gledalaca: 400 ,Glavni sudija: Kedza Stefan (Novi Sad), Pomoćne sudije: Radić Petar,Vladić Aleksandar,Kalafat Dino (Novi Sad), Strelci: Haska Alen (Dunav), Žuti kartoni: Mirosavljević Nemanja,Jovanović Ivan (Omladinac),Subašić Stefan,Despotović Marko,Milanović Nikola,Kačar Nemanja (Dunav), Crveni karton: Petronijević Miroslav (Omladinac), Igrač utakmice: Haska Alen (Omladinac)

OMLADINAC: Jagodić,Radojčić,Nikolić,Marković,Živković Marko,Spasić (Živković Miloš od 65 minuta),Mirosavljević,Jovanović (Pejčinović od 81 minuta),Haska (Ivetić od 85 minuta),Petronijević,Ležaić.

DUNAV: Ćirović,Kačar,Petrić (Vidanović od 71 minuta),Despotović,Katanić,Rašić,Šavija,Vuković,Subašić,Pavlović,Milanović (Kuzmanović od 75 minuta).

Omladinac 5 : 4 Radnički (NP)
Borac (S) 7 : 3 Crvena zvezda (NS)
Vršac 1 : 1 Radnički (Zr)
Cement 2 : 3 TSC
Sloga 2 : 5 Radnički (SM)
Radnički (Š) 1 : 0 Železničar
Bratstvo 1946 1 : 1 Bačka 1901