MOL: Podrinje - Borac 0:2

Još jedno teško gostovanje, ovoga puta u Lozničkom Polju, ekipi FK „Podrinje“. Ekipa gostiju i ovoga puta oslabljena neigranjem kapitena Mucića i povređenog Đukića. Čast da nosi kapitensku traku na ovom susretu imao je Jovanović, koji je to poverenje sasvim opravdao. Domaći takođe žele pobedu, da što pre obezbede bezbednu zonu i opstanak u rangu.

Vreme prohladno, vetrovito,  ali uglavnom pogodno za igru. Teren u ne baš sjajnom stanju. Ovaj susret je privukao brojnu publiku, koja je opravdano očekivala dobru utakmicu.

U prvih 10-tak minuta nije se videlo ništa posebno. Vođena je borba na sredini terena ali bez izrazitih prilika. Onda u 13.minutu susreta velika radost gostujućih igrača i navijača. Nikolić odličnom loptom pronalazi Sunajka, koji šutira sa oko 20-tak metara, golman domaćih Stefanović odbija loptu, a najspretniji je bio Matić, koji istu šalje u mrežu domaćih. Mat u tri poteza. U 15. minutu ponovao je pokušao Matić ali lopta je završila pored gola Stefanovića. Lepu priliku imao je ponovo Matić u 18. minutu ali se nije najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih. Svoju potpunu dominaciju gostujući igrači krunišu u 24. minutu novim pogotkom. Ponovo su akteri isti. Sunajko ulazi u kazneni prostor domaćih, šutira, golman Stefanović brani, a zatim lopta dolazi do Matića, koji nakon driblinga istu još jednom šalje u mrežu domaćih.  Nova velika radost među brojnom publikom gostujućih igrača. Nastavljaju dalje sa atacima gosti, tako da je idealnu priliku u 26.minutu imao Sunajko, koji se nije najbolje snašao. U 30.minutu još jedna dobra prilika, nakon akcije Sunajko – Pavlović ali promene rezultata nije bilo. Domaći u prvom delu susreta nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku, a prava je sreća po njih što se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od samo 0:2, jer je taj rezultat mogao biti ubedljiviji.

U drugom delu susreta gosti prepuštaju domaćim terensku inicijativu, ali odbrambena linija funkcioniše odlično, tako da iznenađenja nije bilo. U 50. minutu beležimo udarac iz ugla za domaće, koji nije bio opasan po odbranu gostiju. U 52. minutu na suprotnoj strani pokušava Milutinović ali ništa značajno. U 56.minutu novi udarac iz ugla za domaće, a u 62. minutu nova prilika iz tzv skraćenog kornera, ali odbrana gostiju je bila na mestu. U 68.minutu beležimo dobar udarac Sunajka, ali promene rezultata nije bilo. Lepu priliku imali su gosti u 70. minutu a domaći dosta sreće nakon dobro izvedenog udarca iz ugla, kada je lopta za malo obišla mrežu Stefanovića. U 76. minutu lepu priliku je imao i Pavlović, kada je pokušao lobovati Stefanovića, ali bez uspeha. Osim ove prilike do kraja susreta beležimo još dve za goste i to najpre Milutinovića u 82. minutu, a zatim Pavlovića u 86. nakon ubacivanja Sunajka. Domaći su možda najozbiljniju priliku imali u 90.minutu kada nisu uspeli da dođu do počasnog gola zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana gostiju Radića. Na kraju sasvim zaslužena pobeda gostujuće ekipe, koja je bila bolji rival na ovom susretu i zasluženo nosi bodove u Lešnicu.

23.kolo Mačvanske okružne lige: FK „PODRINjE“ L.Polje - FK „BORAC“ Lešnica 0:2 (0:2)