Trijumf Šarbana u Zvizdaru

U okviru 11. kola Opštinske lige Ub - grupa istok, fudbaleri Šarbana gostovali su ekipi Zvizdara. Iako bez polovine prvog tima, što zbog povreda, što zbog kartona, Šarbanci su uspeli da odnesu sva tri boda sa terena kraj Starog rudnika. Već u 9. minutu, napadač Stefan Rašić, posle jedne solo akcije donosi prednost gostima. Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih izglednijih šansi, tako da se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Pet minuta nakon početka drugog dela igre, Zvizdar dolazi do izjednačenja. Nakon jedne greške gostiju, sudija dosuđuje indirektan udarac za domaće sa nekih desetak metara od gola golmana Novakovića, što domaći uspevaju da iskoriste i vrate rezultat u egal. Da bi samo šest minuta nakon izjednačanja Šarbane ostalo sa igračem, jer je Jovica Pavlović, nakon jednog oštrog starta koji je načinjen nad njim, uputio protest glavnom arbitru meča, a ovaj mu istog trenutka pokazao put u svlačionicu. Od tog trenutka, iako brojčano oslabljeni, a znajući da su im bodovi preko potrebni, fudbaleri Šarbana svi silama pokušavaju da dodju do novog vodjstva ali ti pokušaji su bili prilično bezuspešni. Ipak u 87. minutu Dejan Mirković upućuje jednu loptu sa centra terena, ona preleće sve fudbalere, pada ispred golmana domaćih koji nije odreagovao i završava u mreži, za veoma bitnu pobedu ekipe Šarbana.

Sastav Šarbana: Aleksandar Novaković, Danijel Savić, Jovica Pavlović, Stefan Milovanović, Nemanja Rašić, Dejan Mirković, Ivan Simić, Bojan Todorović, Ivan Radovanović, Ivan Avramović, Stefan Rašić.

Dokmir 2 : 0 Pambukovica
Zvizdar 2012 1 : 2 Šarbane
Čučuge 6 : 0 Murgaš 2012