Gimnazijalke ostvarile i šestu pobedu

Odbojkašice Gomnazijalca ostvarile su i šestu pobedu u ovoj prevenstvenoj sezoni. Ovoga puta savladali su mladu i mabicioznu ekipu Kraguj - Radničkog.

Ekipa OK Gimnazijalac

Početak je protekao u ravnopravnoj igri a prelomni trenutak bio je kod rezultata 9:10. Na servis je došla Marina Ranisavljević i sa dva oslična servisa preokrenula rezultat. Potom se razgoropadila u napadu najpre Stefana Zečević a potom i Jovana Bukumira čiji su servisi bili neuhvatljivi. Na kraju igračice domaćina zasuženo slave baš kao i u drugom setu kada su sve vreme vodile glavnu reč.

Detalj sa utakmice foto: STOLE

Kada su mnogi pomislili da će simpatična ekipa iz grada na Lepenici položiti oružje došlo je do preokreta. Gotovo bez greške na prijemu je igrala libero Kristina Stanković a u napadu neuhvatrljive bile Ana Ivanović i Aanastazija Šundek. Posle prave drame u finišu trećeg seta zaskuženo su slavile gošće. Odluka o pobedniku pala je u četvrtom delu susreta a vredne pomena bile su kod domaćina Anita Kovačević i Ana Ćurčić. Kod gošći već pomenutiu dvojac Ivanović - Šundek besprekorno je držao visok nivo igre. Oba rivala sa parketa su ispraćeni aplauzom. Ipak, najviše ovacija doživela je kapiten domaćina Andjelka Šaptović  koja je po prvi put u ovoj sezoni, posle duge pauze zbog povrede, ušla na teren. Bilo je to u samom finišu drugog seta.

GIMNAZIJALAC - KRAGUJ - RADNIČKI 3:1

(25:16, 25-19, 26:28, 25:17)

Hala sportova. Gledalaca 100. Sudije: Jokanovići Bićanin (Kraljevo.

Gimnazijalac: Simić 3, Ranisavljević 10, Niketić (l1), Janković (l2), Zečević 18, Goljović, Bukumira 12, Knežević 2, Ćurčić 15, Šaptović 1, Tošić, Kovačević 12

Kraguj - Radnički: Ivanović 12, Arsov, Šundek 14, Joksić 1, Pitić 6, Maksimović 6, Milojević, Stefanović 3, Stanković (l), Blagojević, Kočanović 4.