Kolaković i Jovanović odlučili u finišu

U okviru priprema za nastavak prvenstvene sezone koplja su na kraljevačkom Starom aerodromu ukrstili Zonaš Sloga i Magnohrom član Raške okružne lige. Posle nezaninmljivog prvog dela susreta u kome napadači obe ekipe gotovo da nisu uputili pravi šut na gol u nastavku je viđena daleko bolja igra od oba rivala. U redovoma gostujućeg tima prevaga je napravljena ulaskom iskusnijih pojedinaca Barjaktarevića, Filipovića, Pavlovića i mlađaih Danilovića i Jovanovića.

Kolaković, beli dres, strelac drugog pogotka Foto: Stole

Odluka o pobedniku pala je u samom finišu susreta. Najpre je četiri minuta pre kraja posle Pavlovićevog centaršuta upućenog sa desne strane mrežu Magnohroma zastresao Jovanović. Ovoga puta mladi vratar Jelić, koji je najveći "krivac" što je do tada mreža domaćina mirovala, bio je nemoćan. On je, inače sa klupe Sloge pozajmljen protivniku i tako zabeležio veliku minutažu i verovatno se tako nametnuo treneru Stojanoviću. U poslednjem minutu pobedu je golom potvrdio Kolaković jedno od pojačanja Sloge u zimskom prelaznom roku. . Najbolje se snašao u golmanovom prostoru i prosto ugurao loptu u mrežu.

MAGNOHROM - SLOGA 0:2 (0:0)

Kraljevo. Igralište SC Magnohrom. Gledalaca 50. Sudije: Lalić i Šćepović-. Strelci: 0:1 Jovanović u 85. 0:2 Kolaković u 89.

MAGNOHROM: Jelić, Đusić, Vulić, Rakić, Mikićević, Marinković, Debeljak, Pantelić, Čingelić, Bekčić, Šćepović. Igrali su još: Denić, Lalić, Šunjić

SLOGA: Košanin, Vukićević, Čolić, Radivojević, Marković, Kolaković, Gušani, Marić, Ignjatović, Ivanović, Vasiljević. Igrali su jioš: Pavlović, Filipović, Barjaktarević, Milošević, Đorđević, Danilović, Savić, Jovanović.