"Musketari" ubrali "lale"

Ribnica je u meč sa novosadskom Vojvodinom ušla slabija za Lazara Močića koji je zbog bolesti morao da propusti jedan od najzanimljivijih mečeva 15. kola Superlige Srbije.

Bolji početak domaćih doneo je blagu prednost od 6-4, ali su gosti već imali četiri direktne greške. Uspela je Vojvodina serijom 3-0 da prvi put povede 6-7, ali je Ribnica odličnim blokom St. Milovanovića i Stefanovića na tehnički tajm aut otišla sa vođstvom 12-9. Predah je više koristio "lalama", usledila je serija Voše 4-12 garnirana greškama Okošanovića i vođstvo od 16-21. Do kraja seta domaći su osvojili samo još jedan poen, a gosti su lakše nego što je izgledalo u početku meča stigli do vođstva od 0-1, 17-25.

Olako dobijen prvi set dao je krila Novosađanima, počeli su odlično i u drugom setu i prvi vođstvu od 5-9 strateg "musketara" bio je prinuđen da zatraži tajm aut. na tehničkom tajm autu gosti su imali pristojnih 7-12 i bilo je jasno da će Ribnica teško režirati još jedno iznenađenje u prvenstvu. Vodila je Vojvodina 14-23 i onda je usledila neverovatna serija domaćih. Predvođeni kadetskim reprezentativcem Paunovićem na poziciji korektora domaći su za tili čas stigli goste 22-23, sve na servise Ćosića. Imala je Ribnica i prva set loptu, potom Vojvodina dolazi do prilike za 0-2, ali srce musketarsko je bilo veće. Stanislav Paunović je pokazao da lopta drugačije odskače kraj Ibra, 27-25, 1-1.

Kao u drugom, tako je počela Vojvodina i treći set, vrlo sigurno na servisu i u napadu, pa je vođstvo od 6-11 delovalo kao ubedljivo. Ipak, uspeli su domaći na servise Ćosića da vežu tri poena, pa se na tehnički tajm aut otišlo pri vođstvu Novosađana 9-12. uspeli su domaći nošeni podrškom sa tribina sa izjednače 13-13, ali je Vojvodina ponovo stekla tri poena prednosti 14-17, što je bio signal za klupu Ribnice da posegne za predahom. Stigla je Vojvodinu 18-18, pobvegli sz puleni neđe Osmankača na 20-23 i onda opet miris drame. Paunović na servisu, Ilić u bloku i 22-23, na tribinama svi na nogama. Ipak, mladost i neiskustvo Paunovića i Strahinje Milovanovića, dve servis greške donele su gostima vođstvo od 1-2, 23-25.

Ribnica nije želela da potpiše predaju, otresito su krenuli "musketari", poveli 8-5 u četvrtom setu i naterali klupu Novosađana da zatraži predah. na tehničkom tajm autu bilo je 12-9 za domaće, ali je Vojvodina stigla do izjednačenja 13-13 i onda se igralo poen za poen. Ali ne zadugo, jer su domaći stigli do 18-14 posle par grešaka gostiju i velikom borbenošću održavali vođstvo u finišu seta. na kraju tri uzastopna prolaza Ćosića donela su Ribnici tri meč lopte i konačnih 25-21 za izjednačenje u meču 2-2.

na početku petog seta domaći su imali problem sa servisom, ali ipak održavali minimalno vođstvo sve do kontre Premovića koji u ovom delu igre doneo prvu prednost Vojvodini 5-6. Još dva vezana poena gostiju na greške Vilinaovića i Ćosića donele su vođstvo Vojvodine 5-8 i promenu strana. Uspela je Ribnica da serijom 4-0 dođe do izjednačenja 9-9 i propusti čisti kontru. Ulsedila je dramatična završnica,a posle greške Kujundžića "musketari" stižu do prve set lopte. Odličan servis kapitena Milovanovića i blok Ilića za veliku radost i novu pobedu Ribnice 3-2.

TAJ BREK!

U poslednjoih šest prvenstvenih mečeva, računajući i poslednji u 2016. godini sa Novoim Pazarom, Ribnica je odigrala pet maratona. Pored Pazaraca, u pet setova su trajale utakmice sa Partizanom, C. zvezdom, Radničkim i Vojvodinom. Samo je Jedinstvo iz Stare Pazove u Kraljevu pobedilo 1-3. Od pet maratona Ribnica je u svoju korist rešila dva, sa C. zvezdom i Vojvodinom!

RIBNICA - VOJVODINA NS seme 3-2 (17-25, 27-25, 23-25, 25-21, 15-13)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudije: Z. Radovanović i M. Janković (Stara Pazova)

RIBNICA: Ilić 10 (6 bl, 2 as, 4sg) , Nenadić 1 , Stefanović 8 (5 bl, 5 gr), Okošanović 2 (6 gr) , St. Milovanović 10 (2 bl, 3 sg) , Vilimanović 7 (2 as 1bl, 2 sg), Marković, Ćosić 17 (2 as, 3 sg) , Sl. Milovanović,Paunović 21 (1 bl, 1 as, 5 sg), Savić (libero) Trener: B. Mačužić

VOJVODINA NS seme: Simić 11 (5 bl, 1 as, 2 gr), Premović 22 (2 as, 1 bl, 5 gr), Kujundžić 12 (2 as, 6 gr), Mehić 16 (3 as, 1 bl, 7 sg, 5 gr), Radović 1, Kovačević 9 (4 bl, 3 sg), Peković (libero), Ilinčić, Petrović, Nadaždin, Todorović, Perić Trener: N. Osmankač