"Talent kup" opravdava naziv od samog starta

Imali smo za pet godina trajanja "Talent kupa" prilike da vidimo pravi defile talenata, pregršt neizvesnih i kvalitetnih mečeva, i ako se po jutru dan poznaje ta će se tradicija nastaviti i ove jeseni. Sjajni uslovi koje je organizator obezbedio uticali su na aktere tako da je u svim utakmicama bilo primetno zalaganje koje daleko nadmašuje ono što obično možemo da vidimo u prijateljskim duelima.

U jedinom meču omladinaca odigranom u subotu Bežanija je nadigrala IMT i pokazala da se sa razlogom nalazi u višem rangu takmičenja od svojih komšija. Dan kasnije Internacional je savladao Brodarac sa ubedljivih 3:0, i potvrdio da čelno mesto Prve lige Beograda za omladince, a i pobeda nad mladjim omladincima Partizana u prijateljskoj dan ranije nisu plod slučajnosti. Ruku na srce imao je i Brodarac odličnih prilika da prvi povede, izdvojićemo čak dva šuta u okvir gola, a ni kasnije nije bio bez šansi da preokrene rezultat. Lokomotiva je u meču sa manje tempa remizirala protiv Radničkog sa Novog Beograda. Držali su domaćini konce igre u svojim rukama, bili bolji rival, ali ih je povlačenje koštalo bodova u poslednjim trenucima utakmice. Pravo iznenadjenje priredili su omladinci BSKa pobedom nad favorizovanim Sindjelićem, pogotovo što su tri boda došla nakon prekreta vidjenog već u prvih 45 minuta.

Bežanija - IMT 4:0(2:0)
Internacional - Brodarac 3:0(2:0)
Lokomotiva - Radnički (NB) 1:1(0:0)
Sindjelić - BSK Batajnica 1:2(1:2)

U drugom kolu sastaće se:
3.12. 11:00 Internacional - Radnički (NB)
3.12. 13:00 BSK Batajnica - IMT
3.12. 15:00 Sindjelić - Bežanija
4.12. 11:00 Lokomotiva - Brodarac

Izuzetan kvalitet i talenat su potvrdili i kadeti, ovo se pogotovo odnosi za možda i derbi prvog kola izmedju Sindjelića i OFKa. U duelu "orlića" i "romantičara" samo su golovi nedostajali da upotpune sjajnu predstavu. "Majstori" su preslišali Batajničane sa po jednim golom u svakom poluvremenu, dok su pančevački Dinamo i Bežanija odigrali neizvestan meč, koji je nakon pregršt prilika i četiri postignuta gola doneo zasluženu podelu bodova. U poslednjem meču kadeta domaćini su oteli ceo plen nakon preokreta i furioznog finiša utakmice.

Sindjelić - OFK Beograd 0:0
Dinamo 1945 - Bežanija 2:2(1:2)
Radnički (NB) - BSK 1925 2:0(1:0)