Bojan Andrić sprečio poraz Radničkog 1923 u Priboju

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da upišu sva tri boda na gostovanju ekipi FAP-a u poslednjoj utakmici ove jeseni na srpskoligaškom zapadu. Tim sa „Čika Dače“ je u Priboj doputovao sa epitetom jesenjeg prvaka, ali to nije uspeo da opravda na terenu, već je do samog finiša utakmice strepeo, pošto je domaćin sve do 80. minuta bio u rezultatskoj prednosti.

Treba reći da trener kragujevačkog tima Radovan Radaković zbog parnih kartona na ovoj utakmici nije mogao da računa na iskusnog Darka Spalevića, Uroša Vidovića, Lazara Petrovića i Sašu Markovića. Izostanci navedenih igrača nesporno su uticali na kvalitet igre Radničkog 1923 u današnjem susretu.

Domaćin je na početku utakmice zapretio posle dva uzastopna kornera, ali se na prvu pravu priliku čekalo do desetog minuta, kada je Bojan Miljuš otvorio kontru Kragujevčana proigravši Gavrovića, koji iz dobre pozicije nije uspeo da prosledi loptu do Lukića.

Odmah potom prete i domaći iz kontranapada, ali se Hot nije snašao u izglednoj situaciji.

U 32. minutu Jovan Lukić je dobro reagovao u kaznenom prostoru Fap-a, ali je golman Pijevac uspeo da loptu skrene u korner.

Pet minuta kasnije Andrić se našao u duelu sa Hotom, a sudija Petrović iz Čačka je, čini se prestrogo, pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Stefan Đonović i taj njegov gol omogućio je domaćima da na odmor odu sa minimalnim vođstvom od 1:0.

U nastavku susreta trener Radaković je ukazao poverenje igračima sa manjom minutažom ove jeseni. Tako su priliku dobili Stefan Neoričić i mladi Ognjen Ilić, a na terenu se našao i Dejan Miljuš, koji jedno vreme nije bio u konkurenciji za prvi tim.

To se pokazalo kao pravi potez, pošto je upravo Neoričić u 80. minutu kombinovao sa Krasićem, usledio je centaršut, koji je Bojan Andrić prisebnom reakcijom pretvorio u pogodak za izjednačenje – 1:1.

Gosti su u finišu utakmice mogli i do potpunog preokreta da je Jovan Lukić u sudijskoj nadoknadi vremena bio precizniji.

FAP – RADNIČKI 1923   1:1 (1:0)

PRIBOJ
Stadion: “Sportski centar“
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Željko Đurić (Ub)
Strelci: 1:0 Đonović (iz jedanaesterca) 37, 1:1 B. Andrić u 80. minutu.
Žuti kartoni:

FAP: Pijevac, Tasić, Bjelanović, Minić, Đonović, Šalipur, Nikačević, Ranitović, Hot, Kovačević, Veljović. Trener: Dalibor Kurćubić.

RADNIČKI 1923: Milentijević, M. Ilić, B. Andrić, Varjačić, Nenadić, Aleksić (od 79. O. Ilić), Krasić, Bojan Miljuš (od 62. Neoričić), Gavrović (od 55. Dejan Miljuš), Stanković, Lukić. Trener: Radovan Radaković.

Radnički 1923 jesenju polusezonu u Srpskoj ligi „Zapad“ završava na prvom mestu, sa dva boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Budućnosti Krušik, odnosno sa četiri boda „viška “ u odnosu na trećeplasiranu ekipu Šapina.

U prvom kolu prolećnog dela sezone, izabranici Radovana Radakovića gostovaće u Požegi ekipi Sloge, koja je ove jeseni „otkinula“ dva boda Kragujevčanima na „Čika Dači“.

Železničar 1 : 0 Smederevo 1924
Mokra Gora 1 : 1 Šapine
FAP 1 : 1 Radnički 1923
Sloga (P) 2 : 1 Mihajlovac 1934
Šumadija 1903 3 : 1 Polet (LJ)
Jošanica 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
Karađorđe (T) 1 : 1 Zlatibor (Č)
Jedinstvo Putevi 2 : 0 Loznica