Treća utakmica u kojoj Pirot sam sebe pobedjuje!

Napraviću poredjenje, koje je naravno daleko po svemu, ali je tako. Ako ste gledali Zvezedu u Ligi šampiona, kako li se već zove to takmičenje , gde je u dve utakmice sama sebe pobedila, e tako naši momci  izgubiše treću utakmicu. Najpre Plana, zatim Zlatibor i eno sinoć u Boljevcu.  Ili , ponovo ono iz pesme ,,sami sebe zaplićemo ,,!

kosarka

Dušan Dimitrijević, sportski direktor, sa kojim sam  razgovarao (tekst prvi pout pišem sutradan posle meča,  jer me put od  Karaburme  do Pirota sinoć po strašnoj kiši užasno izmorio), reče mi jutros gnevan da je neverovatno kako gubimo utakmice.

Na poluvremenu, kaže Dimitrijević, kada smo vodili sa pet koševa razlike, u Hali se kod domaćih osećala atmosfera da će Pirot dobiti s 20 koševa razlike!!!  I on da je došla treća četvrtina. Nigde odbrane, nigde pomaganja , zatvaranja, nigde skora, promašenih zicera, i domaćin je ,,poklon,, naravno uz zahvalnost primio. Vodio je domaćin na 3 minuta pre kraja sa 12 razlike i onda su se naši ,,probudili,, i u finišu došli na korak, makar do produžetka. Rašić, što mu nije svojstveno promašuje 2 slobodna bacanja, Pendić od dva pogadja jedno i na tri sekunde do kraja Filipović kod rezultata 72:70 ulazi i ,,na polaganje, promašuje produžetak. I onda, nestale su te tri sekunde, čovek za komandnim pultom je ,,umeo da,, završi posao i sudije su svirale kraj. Negodovanja naravno nikada ne urode plodom! Pirot je izgubio!!!

image1

Parafraziraću  ono ,, gde izgubih od sebe gorega,,!!!

Tako je bilo sinoć u Boljevcu, gde se neće neko posebno naigrati. Vodeću ekipu Napretka dobili su čak sa 20 koševa razlike, ako je za neku utehu! A nije!!!. Dušan Dimitrijević, sportski direktor ističe odlično sudjenje, korektnu atmosferu u gledalištu i na terenu i naravno, čestita domaćina jer je ,,umeo,, da nas pobedi!

Eto kratke priče o subotnjem meču, u nedeljno prepodne, uz neki osećaj, kao da ste nešto imali čvrsto u rukama i radovali se da je vaše i onda naidju trenuci koji sve to odnesu. Sinoć su nam odneli bodove u Boljevcu.

Na kraju, opet isto! Duga liga, rivali slični. Naplatićemo ovo negde. Momci, naravno, nema druge, idemo dalje. Marko, eno Jagodine u sredu, naplatite dug!!!

Druga liga 6. kolo: Rtanj – Pirot   72:70 (21:19) (11:18) (20:11) (20:22)

Pirot: Ristić 3 ( 1:1), Đonlić 5 (2:1) , D. Đorđević, Filipović 21 (4:3) 4 tr.  Jovanović 1 ( 2:1), Radulović, Rašić 5 (7:3) 1 tr., Pendić 10 ( 6:3), B.Đorđević . 6, Manojlović, Matović 8 , Stojanović 2 (2:2).