Kalča preokretom do četvrte prvenstvene pobede
Iako su posle tri minuta utakmice gubili sa 2:0, futsaleri niškog Kalče su u 13. minutu već stigli do preokreta, a u drugom poluvremenu potvrdili trijumf nad beogradskim FON-om i sa 4:2 trijumfovali u derbiju 8. kola Prve futsal lige Srbije.

Utakmica između trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe na tabeli je počela šokantno po domaće fudbalere. Za samo 60 sekundi, gosti iz Beograda dva puta su zatresli mrežu Nišlija i u 3. minutu vodili sa 2:0 golovima Manića i Pešića.

Četvrti ovosezonski trijumf Kalče na domaćem parketu; foto: Vanja Keser

Rani zaostatak nije pokolebao igrače Kalče, koji su najpre u 6. minutu smanjili zaostatak preko Nikole D. Stankovića, a već u 9. izjednačili pošto je odbitak nakon šuta Živadinovića Krstić smestio u mrežu.

Potpuni preokret u Čairu viđen je već u 13. minutu. Nakon duplog pasa sa Stankovićem, Ristić je savladao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo, a sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

U nastavku viđen je samo jedan pogodak, a njime su otlkonjene sve dileme oko pobednika. U 34. minutu futslaer FON-a Kokotović postigao je autogol za konačnih 4:2 i nova 2 boda za Nišlije na domaćem parketu.

Posle nekompletnog 8. kola Kalča se nalazi na 3. mestu na tabeli sa 14 osvojenih bodova, 3 više od FON-a koji je četvrti, a u narednom kolu niški sastav putuje u Vrbas na megdan Letećem Holanđaninu.

Metalac Kolorado 2 : 7 Ekonomac
Kopernikus SAS 3 : 4 Deus Rol. Mošić
Nova Pazova 1 : 4 Euro Motus
Kalča 4 : 2 FON
Jastrebac 6 : 0 Leteći Holandjanin
Smederevo 4 : 4 Novi Pazar