Sloga raznela smederevsku tvrdjavu

Duel Kraljevčana i Smederevaca počeo je usporeno, čak je i sam ambijent delovao više kao pozorišni,a igrači oba tima su se dugo mučili da ubace loptu u koš. Gosti su u završnici prvog perioda bili smireniji, imali vrlo precizne Pavlovića i Karadžića i ovaj deo meča rešili u svoju korist. Puleni Zorana Todorovića su odlično počeli i drugu četvrtinu, stekli su pet poena prednosti,a Sloga nikako nije pronalazila rešenja u napadu. Konačno, kada je Vuksanović počeo sa trojkama probudio se ceo tim. Usledio je pravi "trojkaški" obračun, sa jedne strane Vuksanović, Matović i Simović, a sa druge Vojinović i Karadžić. U poslednja tri minuta ovog perioda Sloga je pronašla rešenje, odlična odbrana i siguran napad doneli su "belima" i prvu dvocifrenu prednost 48-38, posle poena Dumića i Stamenića.

Odlično su puleni Boška Đokića odigrali treći period. Serija trojki Vuksanovića i Simovića prosto je raznela smederevsku tvrđavu i više nije bilo dileme. Prednost je rasla iz minuta u minut,a najveća je bila u 29. minutu 78-61 posle pena razigranog Nemanje Simovića.

Upravo je Simović bio i kreator poena koji su "belima" doneli prvu dvocifrenu prednost 92-72,a od tog trenutka se publika zabvaljala čekajući stoti poen svojih ljubimaca. na kraju Stamenić je trojkom stavio tačku na ovaj meč 105-84

SLOGA - SMEDEREVO 1953 105 - 84 (15-18, 33-22, 30-25, 27-19)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 1000 Sudije: M. Juras, Čukalović (Beograd), Ilić (Niš)

SLOGA: Matović 13 (9 as, 10 sk), Dumić 12, Pavlović 8, Simović 26 (7sk), Gavrilović 9, Stamenić 11, Vorkapić 1, Vuksanović 17, Simeunović 3, Bojanić 5, Peruničić, Jončić

SMEDEREVO 1953: Pavlović 11, Musić 4, Božović 2, Blagojević 18, Karadžić 18, Berberištanin, Simić 2, Vojinović 14, Stojanović, Plavšić 9, Bitadze 6.