MFL Kraljevo: Metalac u velikom usponu!

U utakmici 12. kola Medjuopštinske lige Kraljevo sastali su se Metalac i Tavnik, a domaćin je bio ubedljiv i slavio je rezultatom 4:0. Na stadionu kraj Ložionice vidjen je lep fudbal i prvi pogodak je postignut već u 3. minutu igre i postigao ga je Jovanović. U 8. minutu meča već bilo je 2:0, za Metalac posle odlične akcije Živanovića najbolje se snašao Popović koji je rezantnim udarcem uvećao vođstvo svog tima. Nedugo uatim, u 15. minutu igre  već je bilo je 3:0 za domaće a opet je bio strelac strelac Jovanović. Do kraja prvog poluvremena vidjena je ubedljiva igra Metalca i prava je šteta zato što nismo videli još neki gol u mreži protivnika. Pred kraj poluvremena posle sjajne dubinske lopte koju je uputio Popović, Nikolić je izašao sam 1 na 1 sa golmanom, ali se golman protivničke ekipe Đurović istakao. Mora se napomenuti da je posle jednog kontra-napada ekipa Tavnika pogađa stativu nakon čega je lopta završila u gol-autu.

Drugo poluvreme nije bilo toliko sadržajno, ekipe su smanjile nivo igre, i jedini pogodak je viđen u 47. minutu bilo je to gol za ubedljivih 4:0, a postigao ga je Šeničić.  Gosti su najbolju priliku za postizanje pogotka imali u 58. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Zucović, Gavrilović  je nesigurno intervenisao i poslao loptu na drugu stativu,  ali je iz drugog pokušaja fenomenalno reagovao i stigao je da odbrani na gol liniji šut mladog Levajca. U 70. minutu dosudjen je penal za ekipu Metalca,  ali se golman gostiju Đurović istakao i zaustavio je njegov šut. Sve u svemu, vidjena je prelepa utakmica sa puno golova  i prava je šteta što se nismo videli još neki pogodak. Mora se napomenuti sjajna arbitraža sudijskog trija Radenković-Đuričić-Radovanović.

Metalac - Tavnik 4:0 (3:0)

Strelci: 3' Jovanović, 8' Popović, 15' Jovanović, 47' Seničić. Igrač utakmice : Jovanović (Metalac)

Metalac: Gavrilović (Stevović), Radovanović, Raičić, Milić, Sretović, Zdravković, Dimitrijević, Popović (Milanović), Živanović, Nikolić (Seničić), Jovanović.

Tavnik : Đurović, Jovanović, Jolovic, Marković, Marinković, Vilotijević, Zucović, Marinković, Levajac, Milošević, Mlađenovic.

Mlada krila 2 : 0 Grdica
Gruža 2 : 0 Kraljevo Hajduk
Borac (A) 4 : 0 Zvezda
Jedinstvo (D) 3 : 3 Napredak (G)
Budućnost (K) 1 : 1 Lazac
Partizan 0 : 3 Popovići