OLS: Remi sa Kruševljanima

Kvalitetna fudbalska predstava viđena je danas na „Stadionu kraj pruge”. Akteri su bili omladinci Radničkog i kruševačkog Napretka, koji podelili bodove odigravši nerešeno 2:2. U utakmici punoj preokreta do čitavog plena su mogli i jedni i drugi, ali nakon svega viđenog, ipak se čini da je podela bodova najpravedniji ishod.

Od samog starta utakmice se krenulo žestoko, sa obe strane. Omladinci Radničkog su nastojali da što pre postignu gol, a gosti iz Kruševca su stavili do znanja da nisu došli samo da se brane. Domaći su pokušavali da probiju odbranu gostiju preko raspoloženog Ramazana Isajeva, a gosti su to činili brzim kontranapadima preko Markovića i Ivelje.

Najizgledniju šansu za gol u prvom poluvremenu imali su gostujući fudbaleri. Igrao se 37. minut kada se Marković našao “oči u oči” sa golmanom domaćih Stojiljkovićem, koji je bio na visini zadatka i odbranio šut kruševačke “desetke”. U nastavku akcije su napadači gostiju još jednom stavili na iskušenje golmana Radničkog, ali se on nije dao iznenaditi i efektnom odbranom otklonio opasnost od svog gola. U 40. minutu prečka je bila saveznik golmanu Stojiljkoviću, pa je i tada ostao nesavladan. Na poluvremenu nije bilo golova - 0:0.

Početkom nastavka videli smo žestok pritisak domaćih fudbalera, a ofanziva se isplatila već u 51. minutu. Nakon kombinacije Ćirkovića i Isajeva, ispred gola se najbolje snašao ruski napadač i u padu smestio loptu iza leđa golmana gostiju Miloševića - 1:0 za Radnički.

Samo četiri minuta kasnije, gosti su izjednačili. Nakon kornera koji je izveo Marković, najviši u skoku ispred gola Nišlija bio je Gogić, koji je glavom poslao loptu u suprotan ugao golmana Stojiljkovića – 1:1.

Samo minut kasnije, Isajev je igrao rukom pred golom Napretka pa mu je sudija Mitić pokazao žuti karton. To je ruskom internacionalcu bila druga opomena, pa je morao u svlačionicu.

Težak ispit je bio pred domaćim fudbalerima da sa igračem manje pokušaju da ostvare povoljan rezultat. Mnogi na stadionu bili su skeptični da će u tome uspeti, pogotovo kada je u 66. minutu Ristić savladao svog golmana Stojiljkovića, pa su autogolom Kruševljani poveli. Na jednu visoko ubačenu loptu krenuli su Ristić i golman Stojiljković. Izostala je medjusobna komunikacija, pa je Ristić pogodio sopstvenu mrežu – 1:2.

Imali su gosti šanse preko Markovića u 78. i Gogića u 80. minutu, ali u oba slučaja se odbranama istakao golman Stojiljković.

Mnogo bure je izazvala sudijska odluka u 84. minutu da se poništi gol Radničkog. Pešić je uputio loptu na drugu stativu gola Kruševljana, na nju je natrčao Ivanović i sproveo je glavom u gol. No, na intervenciju pomoćnog sudije, gol nije priznat, ali je opšti utisak da je ova odluka bila na štetu domaćeg tima.

Ipak, pravda je stigla u 87. minutu. Pešić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, bio je to pravi projektil koji je golman gostiju pokušao da odbrani, ali samo je ulepšao gol za izjednačujućih – 2:2.

Osokoljeni golom, domaći fudbaleri, iako brojčano slabiji, kreću na sve ili ništa i malo je nedostajalo da u zaustavnom vremenu pokupe čitav plen. Najpre je Arsić solo-prodorom stvorio šansu, ali je izostala podrška saigrača da bi, neposredno pre poslednjeg sudijskog zvižduka, Pešić uputio pravu bombu sa istog mesta sa kojeg je, koji minut ranije, postigao gol, ali je ovog puta golman Milošević odbranio udarac.

Ostalo je 2:2, sledećeg vikenda omladinci Radničkog gostuju ekipi Voždovca.

RADNIČKI NIŠ – NAPREDAK Kruševac 2:2 (0:0)

Stadion “kraj pruge”

Gledalaca oko 150

Sudije: Milan Mitić (Leskovac), Miodrag Zdravković (Ražanj), Ivica Stojanović (Aleksinac)

Strelci: - 1:0 u 51. Isajev, - 1:1 u 55. Gogić, - 1:2 u 66. Ristić (autogol), - 2:2 u 87. Pešić.

Žuti kartoni: Stevanović, Domić (Radnički), Radosavljević, Palurović, Gajić (Napredak)

Crveni karton: Isajev (Radnički)

RADNIČKI NIŠ: Stojiljković, Ristić, Domić, Stevanović, Stojanović, Topalović, Ivanović, Isajev, Arsić (od 89. min Zeka), Ćirković (od 88. Trojanović), Mitrović (od 48. min Pešić).

NAPREDAK: Milošević, Gajić, Stanojević, Palurović, Minaković, Radosavljević, Milanović, Gogić, Jovković (od 89. min Obradović), Marković, Ivelja.

Radnički (P) 0 : 0 Spartak ŽK
OFK Beograd 1 : 2 Crvena zvezda
Partizan 8 : 2 Mačva
Čukarički 2 : 3 Rad