Prva futsal liga Srbije: KMF Jastrebac uzeo bod šampionu

KMF Jastrebac iz Blaca igrao je nerešeno u Kragujevcu protiv Ekonomca u zaostaloj utakmici 5. kola Prve futsal lige. Rezultat je bio 3:3. Ekonomac je jedan od najboljih evropskih klubova u malom fudbalu i ovogodišnji učesnik elitne runde Lige šampiona i svi su očekivali laku pobedu domaćina. Međutim, Jastrebac je pokazao da nije slučajno u vrhu tabele, iako je debitant u prvoj ligi.Napeto je bilo od prvog minuta. Domaćin je diktirao tempo ali su se gosti uspešno branili. Ređale su se šanse na obe strane ali ipak do vođstva dolazi Ekonomac pogotkom Borisova, kapitena reprezentacije Azerbejdžana, u 15. minutu. Nije se dugo čekalo na odgovor Jastrepca. Posle odličnog šuta Lapčevića na loptu naleteo Marković i izjednačio na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu još silovitije je krenuo Ekonomac, što je urodilo plodom u 25. minutu, kada je Radovanović pogodio za 2:1. Nije se Jastrebac predavao već je hrabro napao i izjednačio u 33. minutu golom Lapčevića. Nedugo zatim Jastrebac na ogromno iznenađenje dolazi do prednosti od 2:3, prelepim golom Sudimca.Trener Ekonomca Rajić više nije imao izbora i krenuo je sa pet igrača u polju. Ta igra je brzo dala rezultat i golom kapitena Rnića Ekonomac je izjednačio na 3:3.Do kraja utakmice bilo je nekoliko šansi na obe strane ali nije bilo golova.

Nova Pazova 4 : 1 Kopernikus SAS
FON 3 : 3 Deus Rol. Mošić
Euro Motus 4 : 2 Smederevo
Ekonomac 3 : 3 Jastrebac
Metalac Kolorado 1 : 1 Kalča
Leteći Holandjanin 3 : 2 Novi Pazar