Snažni Prigrevčani namučili Apatince

U trećem kolu kupa Vojvodine u Prigrevici su se sastali RK PIK Prigrevica i RK Apatin. Duel je važio za pravu rukometnu poslasticu pa su samim tim sa tribina ekipe bile bodrene od priblizno 300 gledalaca. Iako se Prigrevačka ekipa takmiči u Trećoj ligi, drugoligaši iz Apatina nisu hteli da stvar prepuste slučaju pa su doputovali sa kompletnim sastavom sa nekoliko izostalih igrača. Prigrevica inače važi za tvrd i vruć teren a to je i ovaj put dokazano. Na samom startu Prigrevčani prave 4:0 da bi se nakon nekoliko promašaja Apatinci vratili i do poluvremena vodili sa neverovatnih 09:15.

Prigrevčani su u drugo poluvreme ušli sa više želje i zaostatak od 6 golova smanjili na jedan gol. U 53. minuti Prigrevica dobija iskljucenje posle kog Apatinci beže i posle nekoliko dobrih napada podižu vodjstvo za 3 gola i na kraju dobijaju meč sa 27:24. Prigrevčani su nastupili nekompletni zbog obaveza studenata koji nastupaju u njihovim redovima. Igrač utakmice je Apatinac Milojević, a najistaknutiji u redovima Prigrevčana bili su golmani Čović i Ćeran koji su zaustavljali šuteve najvećeg apatinskog pojačanja Čabai-ja i ostalih. Vrhunski nivo sudjenja je izostao a dokaz tome je veliki broj isključenja za domaći sastav.
Prigrevčani ovde završavaju takmičenje u Kupu. Već za vikend gostuju u Somboru ekipi RK Sombor. Do sad iz 3 odigrana kola imaju 3 pobede i vodeći su na tabeli Treće lige Bačka.