Raški okrug: U Pečenogu domaćinu pehar, gostima bodovi

Derbi u Pečenogu počeo je uručivanjem pehara fudbalerima Proletera, nagradu za ulazak u Okružnu ligu. Priznanje je kapitenu domaćina Starčpeviću uručio Ivan Petrović predsednik FS raškog okruga. Na kraju domaćinu pehar a gostima ceo plen.

Ivan Petrović uručuje pehar Vladanu Starčeviću

Goč je došao u vođstvo na samom počektu susreta posle brze akcije preko leve strane, centaršut je uputio Gavrović golman domaćina odbio loptu a Lazarević je smestio u mrežu - 0:1. Posle toga prilike su propustili Milikić i Pešterac za Proleter a Milenković za ekipu iz Vrnjačke Banje. U nastavku posle dersetak minuta sudija Nešović je posle igranja lopte rukom rukom pokazao na najstrožu kaznu. Sa bele tačke precizan je bio Vasiljević - 1:1. Opet su propušte ne dve šanse za pogodak po jedna sa sveka strane. Najpre je za Proleter u 70.minutu kada Milenković šutirao preko gola a tri minuta kasnije Gavrović je pogodio prečku. To kao da je bila najava za drugi i pobedonosni gol Goča. Zbilo se to kada je domaćin igrao krajnje ofanzivno. A onda hladan tuš. Posle kontre i odbitka od stative najprisebniji bio je rezervista Džamić i doneo neviđenu radost svojim navijačima, igračima i rukovodstvu sa klupe. Za pobedu i tri boda.

Detalj sa utakmice u Pečenogu foto: STOLE

PROLETER - GOČ 1:2 (0:1)

Igralište u Pečenogu. Gledalaca 150. Sudija: Ivan Nešović 7,5, Strelci: 0:1 Lazarević u 7. 1:1 Vasiljević u 54. (jedanaesterac). 1:2 Džamić u 80. Igrač utakmice: Igor Šurbatović (Goč)

PROLETER: Pavlović 6,5, Pešterac 7,5, Tansković 7, Ribać 7, Milikić 6,5, Markićević 7, Starčević 6,5, Vasiljević 7, Luković 7 Petrović 6,5 (Gunjić -)

GOČ: Šurbatović 8, Ilić 7, Ignjatović 6,5, Lazarević 7, Stančić 7, Crnoglavac 7, Stević 7, Milić 6,5 (Bučukarević -), Milenković 7 (Džamić -), Drobnjak 7 (Iličanin -), Gavrović 7,5

Granit 0 : 0 Real
Novi Pazar 1928 4 : 1 Ibar
Omladinac 0 : 4 Magnohrom
OFK Ras 6 : 2 Ribnica
Polet 1 : 2 Goč
Rudar 1 : 0 Proleter