ZM : Ovčar - Orlovac 2:1

Četvrti susret odigrao je Ovčar pred svojom publikom i upisao četvrti trijumf.U izuzetno neizvesnom i borbenom duelu savladan je rival iz Mrčajevaca,prvi put u zonskom stepenu takmičenja.Prošle sezone Orlovac je bio maksimalan protiv tima iz Markovice.Inače,meč je po rasporedu trebao biti odigran u Mrčajevcima ali su domaćinstva na molbu Orlovca zamenjena.

Odlično su gosti ušli u meč.Već u 7.minutu,Milosavljevićeve dlanove dobro je zagrejao Radojković sa distance.Četiri minuta kasnije pokušava i Sedlarević sa petnaestak metara – pored gola.Nepunih 60 sekundi nakon toga,odličan prodor Ljubičić ne kruniše pogotkom.Tukao je sa 18 metara ali prečka biva saveznik domaćih!Nije Orlovac prestajao sa pritiskom i takva igra donosi novu priliku polovinom prvog dela.Ponovo je Sedlarević bio u šansi,no nije pogodio okvir gola sa dvadesetak metara.Prvi izlet na protivničku polovinu Ovčar materijalizuje golom.Zlatić je zaustavljen u kaznenom prostoru,za arbitra Stevanovića nema dileme – penal!Siguran realizator – Rađenović.Domaći imaju gol viška.Sve se odigralo u 25.minutu.U 34.minutu nova akcija „belih“ koju završava Zlatić topovskim udarcem sa 25 metara.Lopta je išla pod prečku ali je Nikolić pokazao svoje kvalitete!Orlovac dolazi do egala u 38.minutu.Nespretno reaguje golman Ovčara na jednu dubinsku loptu upućenu sa polovine protivnika.U nameri da je uhvati,ona mu prolazi kroz ruke i dolazi do Ljubičića koji ne greši sa peterca i pogađa nebranjenu mrežu.Rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

U drugom delu daleko opreznija igra suparnika.Nije bilo mnogo šansi iz kategorije stopostotnih.Iskusni Popović pokušava iz prekida u 51.minutu,no Milosavljević,uz pomoć prečke,uspeva da sačuva mrežu.Trenutak odluke zbio se u 65.minutu.Marinković dijagonalom sa centra terena upošljava Simeunovića na desnoj strani.On prihvata loptu,prolazi čuvara i golmana Nikolića a zatim pogađa prazan gol za novu prednost!Istina,lopta se od stative odbila u mrežu ali nijedan defanzivac gostiju nije bio u prilici da učini nešto više.Pogodak koji je naterao Mrčajevčane da pojačaju napad.Rival Ovčara je to i učinio,imao kontrolu igre i loptu u posedu ali izuzetno disciplinovana zadnja linija domaćih nije dozvolila bilo kakvu opasnost pred svojim golom,pa je rezultat iz 65.minuta ostao na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka.