ZM : OFK Radnički (K) - Tutin 2:0

Novajlija iz Kovača dočekao je dojučerašnjeg lidera iz Tutina,kao tim kome se daju manje šanse za trijumf.Barem je takve smernice davala prvenstvena tabela.Međutim,situacija na terenu nije išla na ruku gostima.Više želje i više upornosti pokazali su puleni Darka Lukovića i zasluženo naneli prvi poraz rivalu.Protivnik je i definitivno slomljen u poslednjih dvadesetak minuta,kada je Radnički zaigrao znatno konkretnije pred šesnaestercom suparnika.

Prva situacija vredna pomena zbila se u 10.minutu pred golom Alića.Stevanović,neometan,nije uspeo da sprovede loptu u gol sa 6-7 metara,nakon odličnog centaršuta sa leve strane.Ostatak prvog dela donosi više nego opreznu igru sa obe strane.Većina duela odigrala se oko centra igrališta,nije bilo opasnijih ataka.Ipak,beležimo dva pokušaja gostiju sa distance.Probao je Skenderović u 27.minutu,kada lopta odlazi pored gola a tukao je i Dacić,desetak minuta kasnije.Udarac iz „slobodnjaka“ sa 22-23 metra,Jorgić uspeva da ukroti.

Monotoniju u nastavku prekida Dejan Radosavljević.Prava „bomba“ sa 30 metara,završava na prečki!Velemajstorski potez vredan aplauza.Sve se odigralo u 56.minutu.Kako je vreme odmicalo gosti su se sve više posvećivali defanzivnim zadacima i Radnički je preuzimao inicijativu.U intervalu od 60 sekundi na isteku 72.minuta,dva puta je u prilici bio Kastratović.Najpre je probao glavom sa peterca a zatim se našao „oči u oči“ sa golmanom,međutim čuvar mreže izlazi kao pobednik.Nedugo zatim dolazi do promene rezultata.Igrao se 75.minut.Đokić pogađa glavom iz neposredne blizine za 1:0!Alić je prinuđen da prvi put u prvenstvu vadi loptu iz sopstvene mreže.Morali su tada fudbaleri Tutina da krenu nešto ofanzivnije,što je ostavljalo dovoljno prostora za kontranapade „plavih“.Jedan takav ne uspeva da realizuje Erak u 87.minutu.Dobro je ispratio centaršut sa desne strane,ponovo udarac glavom,no Alić uspešno interveniše.Tačku na „i“ stavljaju domaći u trećem minutu sudijske nadoknade.Dosuđen je slobodan udarac za Radnički,nekih 27-28 metara udaljenosti od gola.Ivan Petrović odlučuje da šutira direktno u gol i pogađa!“Bubamara“ nezgodno odskače ispred golmana i prolazi ispod ruke za konačnih 2:0!Novim trijumfom tim iz Kovača priključio se vrhu tabele,sa svega dva boda zaostatka za čačanskom Slobodom na čelu karavana.