29.08.2010 A. Daišević

Srpska liga "Zapad": Sloga - Železničar 3:2

Kraljevački srpskoligaš je umalo od gotovog napravio veresiju. Sloga je odigrala vrhunsko prvo poluvreme, imala priliku da deklasira rivala iz Lajkovca, ali posle vođstva od 2:0 Drinić nije iskoristio jedanaesterac i tu kao da se završila igra koja je nagrađena gromkim aplauzom na kraju prvog dela. Sloga je već u 12.minutu imala kolosalnu priliku, ali je posle centaršuta Radovića glavom šutirao Memedović, no Krsmanović čudesno brani. U 23. minutu evro gol Darka Drinića koji je toliko bio neobičan, iz teške pozicije iskosa u same rašlje, da je publika reagovala tek desetak sekundi kasnije. U 37. minutu Memedović je bio srušen na 18 metara od gola, a Radoslav Vlašić, štoper koji je danas ceo meč igrao u samom špicu, sjajno pogodio gornji desni ugao gola gostiju za vođstvo "belih" od 2:0. Samo dva minuta kasnije ponovo neuhvatljivi Memedović beži svojim čuvarima koji ga ruše, ali penal nije pretvorio u gol Drinić.

U drugom poluvremenu gosti su iz prvog napada smanjili prednost, ali gol Tomića ide na dušu Divca koji je primo gol skoro sa aut linije. Sloga uzvraća preko Drinića koji je bio centralna figura meča, ali u 51. minutu šutira za malo proed gola. Samo četiri minuta kasnije i Vlašić proba lob udarcem da iznenadi Krsmanovića koji je već bio savkadan, ali je lopta opet otišla pored stative. U 61. minutu fantastičan potez Obradovića, uhvatio je volej sa dvadesetak metara i pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa, ali lopta nije htela u gol. U sledećoj akciji Sloga je uvećala prednost, Drinić jednu dubinsku loptu glavom spustio do Vlašića,a ovaj kao rasni golgeter sa desetak metara pogodio same rašlje gola gostiju. U 70. minutu nova kolosalna šansa za Drinića, ali Krsmanović brani,a gosti imaju preko Ilića dobru priliku ali brani Divac. I na kraju ove dobre fudbalske predstave, posle kornera i loše intervencije odbrane domaćih Marković se lepo snašao i matirao Divca za konačanih 3:2. Sloga je napravila dobru uvertiru za sredu i Kup susret sa niškim Radničkim na Gradskom stadionu.

Gradski stadion - Gledalaca: 300.  Sudija: Tomislav Đurović (Užice).  Strelci: Drinić u 23., Vlašić u 37. i 64. minutu za Slogu,a Tomić u 48. i Marković u 87. minutu za Železničar.  Žuti kartoni: Vasilić, Gojković (Sloga), Đurđević, Marjanović, Latković (Železničar). Igrač utakmice: Darko Drinić (Sloga).

SLOGA: Divac, Vasilić, Gojković, Desnica, Vlašić (Anđelković ), Babić, Memedović  (Miletić), Rovčanin,  Drinić, Janićijević, Radović  (Gobeljić).
ŽELEZNIČAR: Krsmanović, Đurđević (Petrović), Marjanović, Obradović, Simanić, Milić, Ilić, Latković, Jovanović (Marković), Radovančević, Tomić  (Mirosavljević).

Sloga (BB) 4 : 1 Šumadija (A)
Polet (LJ) 2 : 0 Partizan (BB)
Mačva 3 : 0 Sloga (PM)
Rudar (K) 3 : 1 Vujić voda
Budućnost 0 : 1 Sloga (P)
FAP 1 : 0 Radnički Stobeks