ZM : Tutin lider, Čačani prate

Kolo za nama donelo je nekoliko interesantnih duela ali i par rutinskih trijumfa.Goleade su viđene u Tutinu,Guči i Kragujevcu a bodove sa strane doneo je jedino tim iz Lađevaca.Uspešan vikend imali su klubovi sa teritorije moravičkog okruga.Njihov bilans – 4 pobede,remi i poraz.Kragujevčani ponovo ispod očekivanja,tri duela svega jedan bod.Strelci oko uobičajene kvote,sa tim što je na tri pomenuta efikasna duela postignuto 14 golova a na ostalih 5 samo šest.

Tutin - Ovčar

U subotu su na programu bile dve utakmice.Slavija – Trepča i Takovo – Sloga (KV).Slavija je ponovo remizirala kod kuće bez golova.Nakon Ovčara i Trepča je odnela bod iz grada na Lepenici.Zanimljivo je da nijedna kragujevačka ekipa još nije postigla pogodak na svom terenu.Trepča nastavlja sa „tvrdim“ izdanjima.Četiri utakmice,dve bez golova,jedan trijumf i minimalan poraz.Takovo je u samom finišu došlo do celog plena protiv Kraljevčana.Precizan je bio Mijatović,pet minuta pre isteka regularnog toka.Sloga je na taj način uknjižila prvi ovosezonski neuspeh.Milanovčani trenutno na poziciji 4.Tutin je potvrdio odličnu formu protiv Markovičana.Tim Slobodana Staševića,sve je rešio u prvih 45 minuta,kada se mreža gostujućeg golmana zatresla pet puta.Novom „trojkom“ Tutinci su se izdvojili na vrhu tabele.Takođe,novi lider još uvek nije vadio loptu iz svoje mreže,jedini od svih timova zonaškog karavana.Zablistao je i tim iz Lađevaca.Sušica je nadigrana i poražena sa četiri gola viška.Braća Vuković su najefikasniji tim dosadašnjeg toka takmičenja.Na stadionu u Ljubiću snage su odmerili Miokovci i Radnički(K).U nadmetanju novajlija bolje su prošli „domaći“.Gol odluke postignut je sa bele tačke početkom drugog dela.Siguran je bio Kotorčević a prethodno je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen Prtenjak.Sa „nule“ se pomerilo i Dragačevo.Lako i ubedljivo savladan je Arsenal a prvi put su Gučani uspeli da sačuvaju sopstveni gol.U Raškoj je sve mirisalo na „keca“ do 91. minuta kada je Čakarević poravnao na 1:1 i doneo bod Slobodi.Važan remi za tim iz Velike Kolonije.Bane je imao prednost od 23. minuta golom Simića.Nakon međusobnog duela Čačani i Bane smešteni su na pozicije 2. odnosno 3.U uzlaznoj formi nalazi se i Orlovac.Trijumf protiv Karađorđa obezbeđen je u nastavku,golovima proverenog Sedlarevića u 52. minutu i rezerviste Lakušića,dva minuta pre kraja.