Piroćanci ponovo nesrećno izgubili! ,,Boldirani kurziv,, – Nije dobro ćutati!

Prvi trenuci meca pripali su domaćinu, ali je prvu priliku imao Denis Ristov.
5. minut  Ristov je pobegao  igračima u odbrani domaćih,  ušao u šesnaesterac šutirao iskosa sa 12 metara ali je lopta završila kraj gola.
7.  minut napad Bežanije centaršut sa leve strane ali preko gola.
8. minut Piroćanci uspostavljaju ravnotežu. Igra se izmedju dva šesnaesterca.
Vreme sunčano , veoma toplo. Za Piroćance neobični uslovi, igra se na terenu sa veštačkom podlogom.
10. minut Mitrušić iz dobre pozicije šutira, pomoćni arbitar pokazao je ofsajd.

Otvorena igra, borbena, bespoštedna sa obe strane.
17. minut Mitrušic šutira glavom pod prečku Bulajić bravurozno interveniše i izbacuje u korener. Kakva prilika.
21. minut Prekršaj nad Čolovićem na 18 metara kraj korner linije, Ristov izvodi slobodan udarac, povratna, Čolovic šutira kraj gola. Dobro se igra. Pretoplo vreme, ipak dobro se  trči. Radnicki deluje sigurnije, Bežanija agresivnije.

25. minut pred golom Radničkog dugo se ukazivala pomoć Bozi Mančicu zbog udarca u glavu. Na trenutak je napustio teren. Živkovic je za svaki slučaj poslao Markovića na zagrevanje. B.Mančic ima posekotinu na glavi. Ipak se vratio u igru.
28. minut i dalje velika borba na sredini terena. Nema prilika. Igra se dobro u odbrani.

33. minut B.Mančić u petercu za delić sekunde ispred Milojevica izbacuje loptu u korner.
35. minut Jovanovic  ubacuje dubinsku loptu  Petrovu koji  ulazi u 16 metara, povratna do Stefana Stojanovića koji sa 12 metara desnom nogom šutira preko gola. Kakva sansa!
37. minut revanširao se Mitrušić, sam sa 6 metara šutira preko gola.
40. minut Ristov izvodi  slobodan udarac sa 20 metara domaća odbrana spašava. Nema golova. Ima sve vise prekršaja i sudijskih odluka. Prednjace domaci. Arbitar Ivan Nikitović i saradnici, na visini zadatka! Odlično sudjenje !

46. minut kraj prvog poluvremena. Nema golova.
48. minut Korner,  sa 6 metara Čadjenović, rezervista,  šutira glavom Bulajić brani.

59. minut - nema golova, ali ni konkretnih akcija pred oba gola. Domaći imaju terensku inicijativu, vise napadaju, ali bez uspešnih  završnih akcija. Posle intervencije pirotskih lekara B.Mančic se posle pet minuta vratio na teren.
61. minut priprema se prva izmena. Umesto Milića, u igri je Marko Mančic.

72.minut  – Milos Spasic je zamenio Denisa Ristova.

75. minut dobra akcija gostiju. Petrov i Ristov su napravili ,,haos,, u odbrani domaćih koja je vec bila savladana. Ristov je sutirao lopta je pogodila nekoga u ruku. Sudija je pokazao da se igra nastavi. Navodno,,, napucana,, lopta! Piroćanci protestuju. Da li je ovo jedina greška sudije Nikitovića !?
77.  minut  Šok za piroćance!!! Posle čestih centaršuteva, usledila je ,,parabola,, sa leve strane,  lopta je pala u peterac gde je  Zonjic snažno ciljao. Bulajić nije mogao da brani.
77. minut Goool Zonjić 1:0.

86. minut gosti sve karte bacaju na napad. Posle primljenog gola Radnički stalno u ofanzivi!  Odličan udarac Ožegovica sa 18 metara, lopta završava  kraj gola.

90. minut sudija je produzio 4 minuta. Ofanziva Radnickog.

94. minut kraj utakmice. Bežanija je pobedila sa 1:0

I na kraju samo jedan utisak. Prva liga je izuzetno kvalitetno takmičenje.Često  samo jedna greška, kao i u Jagodini, može da odluči utakmicu. Iako je pirotski tim u većem delu utakmice bio ne samo ravnopravan već i bolji od domaćina, platio je ponovo ceh nesmotrenosti. Grube greške se u ovom takmičenju ne praštaju.

Da verujemo da ubuduće neće biti tako!

I na kraju lekcija početnicima iz rukovodstva Radničkog. Kada smo dva dana pre utakmice pozvali FK Bežanija, razgovarali smo sa Zoranom Alimpićem, generalnim sekretarom. Kako korektan čovek. Želeli smo da se akreditujemo!  Rekao je da nisu potrebni mejlovi, godine rodjenja, matični brojevi, legitimacije, ,, krva grupa,, sve ono što naši ,,vrli,, fudbalski ,,naučnici,, traže od novinara!!! Mi se u Srbiji znamo, gospodine Paunoviću. Bežanija je ozbiljan Klub.

Kada sam sa svojima , najrodjenijima, koji  su mi  juče pomagali  u video  snimanju utakmice , beleženju prilika i slikanju za Portal, posle predjenih 300 kilometara , još toliko u povratku,  došao na Stadion, dočekani smo na najlepši način. Smešteni smo tamo, gde sedi i Zoran Alimpić, gde je sedeo direktor Kluba sa prijateljima, nekadašnji  legendarni fudbaler Rada Kokotović, trener Slobode iz Užica, kontrolor iz Indjije. Tamo gde sede ljudi iz vip kategorije. Jeste mreža ispred nas. Ali, to je tako neophodno. Kafa i sok na poluvremenu, pitanje da li je nešo potrebno, sve to,  samo je upotpunilo utisak o pravim domaćinima. I na kraju na pitanje gde mogu da snimim trenere, Zoran Alimpić mi je odgovorio ,,gde želite,,!!!

I evo gde sam , u Beogradu, na Carevoj Ćupriji, na BASK  Areni  razgovarao sa Marjanom Živkovićem.   U Pirotu me zaustavlja ,,vosjka ,,redara izvinjavajući se da su tako naredili predsednik i direktor Kluba.

Kada sam završio razgovor, Zoran  Alimpić  ponovo  je došao i izvinio se.  – Mi imamo svoj ,,ritual,, posle utakmice, rekao je !  Kompletna Uprava ulazi u svlačionicu da čestita fudbalerima  ili da ih obodri da će u sledećem meču biti bolje, ako izgubimo!  Izvinio se i rekao da će trener  Srdjan Blagojević, doći za pet minuta. I došao je .

…………………………………………………………………………………………..

,,Boldirani kurziv,,- Nije dobro ćutati!!

…Putujući ka Pirotu, umoran , trebalo je voziti tih 600 kilometara dok je hiljade Turaka žurilo u Evropu, raspoloženje mi je bilo na ivici užasnog. Najpre zbog još jednog čudnog  poraza , a potom zbog svih tortura koje doživljavam u ovim godinama, posle više od 3000 radio prenosa i afirmacije Radnilčkog širom  Srbije !!!  Posle nastotine  napisanih  izveštaja i video klipova na našem Portalu!!!.

U glavi mi se motala odluka da ditgnem ruke od svega i u znak protesta, zbog ljudi koji ne znaju da rade ono gde su, zbog  torrture,  zabrana, favorizovanja jednog Portala čiji novinar do juče nije znao da li je fudbal sport, balet ili pozorišna predstava,  novinarki koje ih ljube u obraz, neistina ,,čoveka s mašnom,, kome je životni san da se rukuje sa sudijama posle utakmice na centru , čudnih zabrana takozvanog ,,direktora,, koji je u ,,prvom osnovne,, kada je ovaj posao u pitanju, do čoveka kome su dali značajan posao, a on se do juče radovao porazima Radnilčkog.

Strašno!

Dragi Piroćanci, dragi slušaoci,posetioci ovog Portala,  vi, zbog kojih sam se ,,lomio,,  na skoro svim stadionima Srbije, u želji da vam javljam o radničkom, VI STE TA SNAGA I RAZLOG, zbog čega u 66 godina i dalje svojim kolima vozim do svih ghradova gde igra Radnički, snimam kamerom, pišem tekstove za Portal, snimam za Portal, javljam se u program SOS kanala,   radim  radio radio prenos na naš Radio … Sva ta ljubav smeštena u tih  9o minuta.

Kakva li je to ,,žrtva,, koji činim, lomeći svoje zdravlje, a da na drugoj strani, na ulazu u ,,moj rodjeni Stadion,, gde sam kao dete 1963 nosio zastavu na otvaranju, doživljavam užasne uvrede i nepoštovanje.  Koja li je cena te moje ljubavi prema radničkom, vama, ovom poslu!!??

A da kao odgovor,  od ovih prolaznika kroz Klub doživaljavam sve te uvrede !