ZM : Remi Slavije i Ovčara

Mreže su mirovale u Kragujevcu.Slavija i Ovčar podelili su bodove a slađi deo kolača,ipak odlazi u Markovicu.Gosti su u srce Šumadije stigli sa namerom da ostanu neporaženi i na taj način dodatno materijalizuju trijumf sa premijere.U tome su i uspeli,pre svega disciplinovanom igrom na svojoj polovini.Sa druge strane,puleni Vladice Radovanovića sigurno ne mogu biti zadovoljni činjenicom da nisu pronašli put do gola,uprkos većem posedu lopte.No,nije to bila predstava sa velikim brojem prilika.Tvrd,borben duel,gotovo da nije iznedrio niti jednu šansu iz kategorije stopostotnih.Kada se sumiraju svi fudbalski parametri podela plena je,čini se,najrealniji ishod.

Prvi ozbiljniji napad kreirali su igrači u plavoj opremi,nakon petnaestak minuta igre.Solo prodor Ilića okončan je u petercu gostiju,kada vezista Rađenović otklanja opasnost pravovremenom intervencijom.Četiri minuta kasnije,beležimo pokušaj sa distance ali golman Ovčara Milosavljević dobro interveniše.Gosti prvi put prete na isteku tridesetog minuta.Udarac je oprobao Diković,pored gola.U 34.minutu,nova poluprilika za Slaviju.Sa desne strane centrirao je Rašković,Ristić tuče glavom - preko gola.Sve se odigralo desetak metara od gola Milosavljevića.U finišu prvog dela Marinković je šutirao sa dvadesetak i kusur metara a Jug uz dosta nesigurnosti uspeo da ukroti prizeman udarac.Bilo je to sve vredno pažnje u prvih 45.minuta meča.

Fudbalska monotonija u nastavku prekinuta je tek u 65.minutu.Tada Slavija stiže do gola koji je opravdano poništen.Razlog – ofsajd pozicija.Desetak minuta kasnije,novi dobar napad Kragujevčana.Nešković je prošao po desnom boku,ušao u kazneni prostor,tukao sa 12-13 metara ali izuzetno neprecizno.Lopta odlazi visoko iznad prečke.Kako je vreme odmicalo igra domaćih bivala je sve rastrzanija,što je posledica želje da se težište igre što pre prebaci u opasnu zonu gostiju.Takve atake lako je neutralisala zadnja linija Markovičana Diković-Mitrović-Pantelić-M.Šibinac,pa je Milosavljević bio gotovo besposlen i ako se njegov tim branio.Ipak,u 88.minutu,Pantelić biva prinuđen da prekršajem zaustavi polukontru rivala i zbog toga zaradi drugu javnu opomenu!Igrač više za Slaviju!Međutim,vremena za nešto više nije bilo,pa je na snazi ostao najnepopularniji fudbalski rezultat,onaj sa početka duela.