Srpska liga Zapad: Mačva častila "bele" sa pola tuceta

Šapčani su na Gradskom stadionu pokazali zbog čega se nalaze na samom vrhu tabele. Brzom igrom na svim delovima terena odmah na startu su sa tri propuštene prilike nagovestili ko će voditi glavnu reč. Jeremić je u tim trenucima bio centralna figura. Dva puta je imao odlične asistencije ka svojim napadačima najpre Obrovcu a potom i Jevtiću a u 13. minutu bio je i sam u prilici da zatrese mrežu domaćina. Sve to ovaj brzonogi napadač je nadoknadio kada je lepo upošljen od Dražića pogodio levi ugao gola Božovića. Deset minuta pre odlaska na odmor Jeremić je oštro šutiarao sa leve strane, golman Sloge uspeo je da spreči pogodak ali je do odbitka prvi stigao Jevtić i prosto pocepao mrežu. Domaćini su prvi udarac u okvir gola imali u 43. minutu kada je Radosavljević sa dvadesetak metara pogodio levu stativu. Na 3:0 za goste povisio je rezervista Lekanić. Na poluvremenu zamenio je Jevtića i posle tri minuta šutirao je sa desne strane u suprotan ugao i lopta bila u mreži Kraljevačana. Lekanić je najzaslužniji za četvrti pogodak. Prošetao se po desnoj strani kao na tacni uposlio Dražića kome nije bilo teško da savlada Božovića. I to nije bilo sve od ovog bivšeg fudbalera Sloge! Do kraja meča postigao je još dva pogotka i tako, najverovatnije svoje bivše drugove ispratio u niži rang takmičenja.

Detalj sa utakmice Sloga - Mačva Foto: Stole

SLOGA - MAČVA 0:6 (0:2)

KRALjEVO - Strelci.0:1 Jeremić u 24. 0:2 Jevtić u 36. 0:3 Lekanić u 48. 0:4 Dražić u 60. 0:5 Lekanić u 75. 0:6 Lekanić u 78. Gradski stadion. Gledalaca 200. Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac) 7,5. Žuti kartoni: Županjac (Sloga), Jankoviuć, Ristivojević (Mačva). Igrač utakmice: Nemanja Lekanić (Mačva).

SLOGA Božović 6, Gvozdenović 6, Županjac 6,5, Drecun 6 (Matić 6), Obradović 6, Kurandić 6, Radosavljević 6,5, Krstić 6, Grkajac 6 (Nikolić -), Krunić 6, Filipović 6 (Boričić -).

MAČVA: M. Pejović -, F. Pejović 7,5, Đermanović 7, Dražić 7,5 (Đukić -), Ristivojević 7,5, Lazarević 7, Jeremić 8 (Ratković -), Obrovac 7, Janković 7, Milosavljević 7,5, Jevtić 7 (Lekanić 8).

Polet (LJ) 3 : 0 Smederevo 1924
Šumadija (A) 1 : 1 FAP
Železničar 4 : 1 Mokra Gora
Budućnost Krušik 2014 3 : 0 Jedinstvo
Sloga (K) 0 : 6 Mačva
Zvižd 0 : 4 Jedinstvo Putevi
Šumadija 1903 0 : 0 Sloga (P)