Vrbašani superiorno do pehara i prve lige

Sinoć je u CFK Drago Jovović odigran bački derbi u kome je domaći sastav kmf „Letećeg Holanđanina“ pobedio goste iz Kule – kmf „Hajduk“ sa ubedljivih 6:1 (1:0). Vrbaški sastav Letećeg Holanđanina je ubedljivo osvojio titulu, i ujedno potvrdio povratak u Prvu futsal ligu Srbije. Kapiten Holanđana Željko Ačanski je primio pehar od komesara za takmičenje FS Vojvodine, Milana Obradovića.

Leteći Holanđanin – Hajduk (Kula)   6:1 (1:0)

Vrbašani su u svečarskoj atmosferi dočekali sportskog prijatelja ali i ljutog rivala iz Kule. Na tribinama velike dvorane Drago Jovović se našlo preko 350 najvernijih simpatizera domaćeg sastava iz Vrbasa ali i okoline... Trener gostiju Željko Marić je dobro motivisao igača Hajduka koji su, ruku na srce, bili bolji i opasniji u prvom delu meča iako su bili nekompletni. Promašili su gosti nekoliko izrazitih zicera, ili ih je u postizanju gola sprečio raspoloženi vratar domaćina, mladi Marinković Martin. I kao po nepisanom pravilu, kada se šanse ne iskorite sledi kazna, i to u 11. minutu utakmice je neumoljiv Davor Samardžić, vrbaška radilica, a vrlo dobri golman gostiju Anđelić Vladan je bio nemoćan -1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog dela meča.

U nastavku se igra rasplamsala ali su i strelci bili veoma raspoloženi u odnosu na prvi deo meča. Prvo Peković Nemanja povisuje na 2:0, da bi u gotovo istom minutu (22.) Ćetković popularni Ćele, smanjio na 2:1. Tada jedini put na utakmici vratar Marinković je morao da vadi loptu iz mreže. Iako je rezultat bio u drugom planu jako i dinamično se igralo na obe strane. Čak su domaćini napravili i 5 akumuliranih prekršaja ali su tu stali. Do kraja su se u strelce upisali još i Janjić, Bodonji, Ačanski i još jednom Peković, za visokih 6:1. Visok rezultat u drugom delu meča nije realan odnos snaga na terenu...

CFK „Drago Jovović“ u Vrbasu. Gledalaca oko 350.

Sudije: Pantović Branislav (Ruma) , i Ćuk Slobodan (Novi Sad).

Strelci: Samardžić Davor u 11.min, Peković Nemanja u 25. i 39.min, Janjić Nikola u 22.min, Bodonji Boris u 35.min, i Ačanski Željko u 38.min /L.Holanđanin/, a Ćetković Slobodan u 22.min /Hajduk/.

Žuti karton: Goverdarica Vasilj u 21.minut usled preoštrog starta.

Nagomilavanja prekršaja: Leteći Holanđanin 10(5+5), Hajduk 5 (4+1).

Leteći Holanđanin: Marinković, Ačanski /kap/, Bodonji, Samaržić, Peković, Lazetić, Perović, Đurović (golman), Pokrajac, Govedarica, Novaković, Arvaji, Janjić i Đurđevac.

Trener: Igor Miricki, i pomoćni trener: Željko Zečević.

Hajduk: Anđelić, Kiš, Rakić, Ćetković, Licenberger, Kaćanski, Bognar, Radović /kap/, Milosavljević (golman), i Husak.

Trener: Željko Marić.

Vredi još istaći da je kmf Kikinda izgubila na gostovanju u Rumi od Vikinga, 5:4 i time se oprostili od druge lige, jer će se od jeseni takmičiti u trećem rangu po jačini Vojvođanskoj futsal ligi. A novi drugoligaši su kmf SAS iz Zrenjanina, i kmf Kraljevićevo iz Kačareva.

Leteći Holandjanin 6 : 1 Hajduk
Tvrdjava 5 : 1 Apa Futsal
Forum 1 : 5 Srbobran
Viking 5 : 4 Kikinda
Tango 4 : 6 Telep