Pobeda u "Sremskom derbiju"

Na utakmici sremskih fudbalskih prvoligaša je imalo danas na gradskom stadionu u Inđiji šta da se vidi. Od dobre fudbalske predstave do provale oblaka gde je uz obilnu kišu i led uzimao svoj danak. Samu utakmicu domaćin nešto bolje otvara pa stvara poluprilike u periodu od šestog do 12.minuta igre. Gosti se tek sredinom prvog poluvremena usuđuju da priprete golmanu Stanivukoviću, ali kao i Inđinčani nisu bili konkretni. I u nastavku prvog dela utakmice je viđena slična igra u kom se slobodno može reći da su rivali bili ravnopravni na terenu.

Početkom drugog dela igre šok za goste. Prva prava akcija i Inđija vodi u 47'. Georgijević je bio strelac, a njegov precizan šut i gol je samo sa paradom ulepšao perspektivni golman i kapiten Donjeg srema, Matija Šegavac. 1: 0.

Na drugi gol se nije dugo čekalo. Sada je strelac bio Jovanović koji je takozvanom "spoljarom" poslao loptu u malo mrežu za 2: 0. Bio je to 52.minut meča. Dva brza gola su ostavila vidan trag na gostujuću ekipu koja sem u 54.minutu iz slobodnog udarca nije ozbiljnije zapretila domaćinu. Od 72.minuta se spustio led nad stadionom te se uz grmljavinu očekivalo da će sudija meč prekinuti.

To se nije dogodilo, ali je zato Inđija i pod takvim uslovima stigla do, 3: 0. Darko Lemajić je postigao gol u svom stilu dobro se snašao u ne baš dobroj poziciji za gol. Ipak je njegov šut bio dovoljan za novo slavlje domaćina.

Do kraja još par poluprilika za domaćina i jedna za gosta u prvom minutu nadoknadnog vremena. Malo za novi gol na meču. Za domaćina je sada i teoretski odbranjen status prvoligaša, a Pećinčanima počinju kvalifikacije.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Nenad Minaković iz Novog sada, pomoćnici: Goran Beljin iz Bele crkve i Miljan Mišić iz Zrenjanina. Četvrti sudija: Slaviša Radovanović iz Laćarka. Delegat: Aron Čonka iz Ade. Strelci: Dejan Georgijević 47', Nenad Jovanović 52' i Darko Lemajić 79' - Inđija. Žuti kartoni: Lemajić 29', Simunović 74' - Inđija, Đorđević 30' i Popović 81' - Donji Srem.

Inđija - Donji Srem 3: 0 (0: 0)

Inđija: Stanivuković, Vico, Kostić (Knežević 78'), Bosančić, Jović, Simunović, Todić, Jovanović, Lemajić, Georgijević (Srbijanac 68'), Dimitrov (K)(Vujasin 46'). Trener: Predrag Matić.

Donji Srem: Šegavac (K), Dirnbek, Gluhović, Milan Šušnjar, Aleksandar Šušnjar, Mitrušić (Nnamani 59'), Đorđević, Popović (Popović 85'), Soldatović, Šalipur (Arsenović 50'), Čigoja. Trener: Dušan Kljajić.