Proleter siguran u Zagorici

U 19.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su od ekipe Proletera iz Jelovika rezultatom 2:0. Kvalitet, ambicije (a samim tim i uloga favorita) bili su na strani gostiju, ali su domaći borbenom i do samog kraja požrtvovanom igrom ostavili sasvim solidan utisak. Tradicija međusobnih dulela (bar kad su susreti u Zagorici u pitanju) bila je na strani domaćih, budući da su gosti u prethodnih pet sezona tri puta izgubili a dva puta uspeli da izbegnu poraz.

Prvu izglednu priliku imali su gosti u 12.minutu, kada je udarac Lazovića sa 5 metara zaustavio golman N.Jelesijević. Fudbaleri Proletera su do gola mogli i u 18.minutu, ali je Milosavljević 7-8 metara iskosa sa desne strane pogodio stativu. Domaći su uzvratili u 36.minutu. M.Jelesijević je prošao po desnoj strani i sa 15 metara šutirao pored gola. U 34.minutu istakao se golman domaćih kada je dobro intervenisao posle slobodornog udarca, koji je sa 20-ak metara izveo B.Petrović. Gosti su došli u vođstvo u 35.minutu, kada je Lazović uposlio Starčevića , a ovaj sa 10 metara poslao loptu u gol. Domaći su do izjednačenja mogli u 43.minutu. Posle centaršuta V.Petrovića, J.Petrović je nedovoljno dobro zahvatio loptu sa 7-8 metara, pa je ona završia u rukama golmana gostiju Radovanovića.

Početak drugog dela igre doneo je dve solidne prilike domaćih. Najpre je udarac V.Petrovića sa 10 metara završio u rukama Radovanovića, a potom  Č.Petrovića (dva minuta kasnije) skoro sa iste pozicije šutirao pored gola . U 65.minutu Radovanović je ponovo dobro izveo slobodan udarac malo iskosa sa 20-ak metara, golman Jelesijević ponovo dobro intervenisao .Posle jednog ne mnogo obećavajućeg napada gostiju, lopta je uz dosta sreće došla do Lazovića, koji je glavom sa 7-8 metara udvostručio prednost. Fudbaleri Sloge su do kraja meča pokušavali da dođu bar do počasnog pogotka. Međutim, šutevi Lekića sa 7-8 metara i Č.Petrovića sa 15 metara završili su preko gola. Tako su gosti nakon šest godina uspeli da trijumfuju u Zagorici i zadrže lidersku poziciju na tebeli.

Sloga (Zagorica) - Proleter (Jelovik) 0:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 120. Delegat:Dragoljub Radovanović (Gornja Trnava). Sudija:Nikola Đorđević (Aranđelovac), pomoćnici:Milan Stevanović (Aranđelovac) i Đorđe Radulović (Stojnik). Strelci:Starčević u 35. i Lazović u 70.minutu za Proleter. Žuti kartoni:Gušić, Radonjić, Gajić (Sloga) Lazović (Proleter).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić (od 71. Gajić), Milan Stevanović, J.Petrović, Jakovljević (od 63.Lekić), Č.Petrović, V.Petrović, N.Jelesijević.

Proleter: Radovanović, Milovan Stevanović, Nedić, Pavlović, Rajković (od 46. N.Stevanović), B.Petrović, Milosavljević, Mirković, Starčević, Lazović (od 81. Nedeljković), Filipović.

Kopljari 5 : 1 Jasenica
Budućnost 2 : 3 Mladi rudar
Sloga 0 : 2 Proleter
Partizan 4 : 2 Šumadinac (S)
B 2000 7 : 0 Misača
Žabare 4 : 5 Šumadinac (N)