GFL Kraljevo: Magnohrom - Kraljevo Hajduk 3:0

Početak prolećnog dela prvenstva u Gradskoj ligi Kraljevo doneo je gradski derbi u kome je domaća ekipa iz Dositejeve ulice slavila rezultatom 3:0 (2:0). Pred početak utakmice minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulom Draženu Kuču, saveznom fudbalskom instruktoru, koji je jedno vreme obavljao i dužnost predsednika Sudijske organizacije FSRO.

Od prvog minuta domaći su krenuli žustro, u skladu sa svojim ambicijama. Prvu šansu imao je Debeljak u 5. minutu, ali je njegov pokušaj paradom osujetio Veljko Marinković, danas najbolji pojedinac u redovima gostiju. Izveli su zatim domaći nekoliko kornera jedan za drugim, a posle jednog od njih sa 16m loptu ka golu gostiju upućuje Marko Marinković, golman gostiju brani, na odbijenu loptu natrčava Debeljak i dovodi domaće u vođstvo (12. minut). Nastavljaju domaći sa inicijativom, dva puta pokušava Mijailović, ali njegove udarce na petercu uspevaju da zaustave defanzivci i golman gostiju. U 43. minutu domaći osvajaju loptu na svojoj polovini terena, ona dolazi do Marinkovića koji sjajnom dijagonalom pronalazi Šćepovića, a ovaj sjajnim prijemom sebi stvara priliku koju prelepim lob udarcem pretvara u gol. Kontra iz fudbalskih udžbenika. Šut Vučićevića preko gola bilo je sve što su gosti učinili u I poluvremenu.

Drugi deo igre prolazi u dominaciji domaće ekipe koja je stvorila par lepih prilika za gol, a jednu takvu, posle odličnog prodora Dalibora Trifunovića, realizovao je Darko Debeljak. Zatim je priliku imao i Marinković, posle duplog pasa sa Bekčićem ostao je sam na petercu, ali je lopta otišla pored gola. Kod gostiju, šut F. Marušića po sredini gola lako je ukrotio Ranković. Skroman učinak gostiju iz Jarčujka, izostanak najboljih pojedinaca se odrazio na krajnji rezultat, mada bi silno motivisani domaćin ovakvom igrom izašao na kraj i sa mnogo jačim protivnikom.

Veliki broj gledalaca na Starom aerodromu prisustvovao je odličnom izdanju „Magnohroma“, koji je pobedom prestigao današnjeg rivala na tabeli i pokazao da je pripremni period iskoristio na najbolji mogući način.

Kraljevo, 27.3.2016. Igralište: Stari aerodrom; Gledalaca: 150; Delegat: Lj. Nedeljković; Sudija: Nebojša Strahinić; Pomoćnici: S. Petrović i N. Nikolić; Strelci: Debeljak (u 12. i 67.) i Šćepović (u 43.); Žuti kartoni: M. Petrović i D. Petrović (Magnohrom), Voštinić (Kraljevo Hajduk).

Magnohrom: Ranković, M. Petrović, D. Petrović, D. Đokić, Rakić, Dimitrijević, Marinković, Mijailović (Aleksandrović), Čingelić (Trifunović), Debeljak (Bekčić), Šćepović.

Kraljevo Hajduk: Marinković, Voštinić (Satarić), Garić, Janković, Prlinčević, Rogljić, Vučićević, Pavlović, F. Marušić (Banković), M. Marušić, Žarčanin (A. Marušić).

Grdica 0 : 1 Napredak
Kraljevo Hajduk 3 : 1 Lazac
Zvezda 1 : 1 Magnohrom
Proleter 4 : 0 Vrnjci
Tavnik 5 : 0 Šumadija
Mladost 7 : 2 Jedinstvo