Baskijci demolirali Stalaćane

U svojoj prvoj utakmici u prolećnom delu sezone ekipa FK "Varvarina" (popularni Baskijci) demolirala je ekipu Trudbenika iz Stalaća i najavila bolje dane za ovaj popularni varvarinski klub. Pod dirigenskom palicom svog trenera Andrije Ristića Baskijci su potpuno nadigrali Stalaćane. Poveli su u 25. minutu kada se sa centra ka golu stuštio super talentovani Milojević prošao sve prepreke i doveo u vođstvo domaće. Na 2:0 povisio je gotovo na identičan način opet Milojević u 87. da bi isti igrač u 88. minutu  idealno uposlio Dalibora Radojevića za konačnih 3:0. Igralo se otvoreno pa su domaći pogodili i dve stative, jednu prečku doduše i veterani iz Stalaća su jednom zadrmali okvir gola. Trener domaćih Andrija Ristić koji je sjajno skockao ovaj tim kaže da je prezadovoljan i najavljuje nove uspehe Baskijaca.

Trener Baskijaca Andrija Ristić(desno) sa vunderkindom Varvarinskog fudbala Ivan Stojanovič

FK"VARVARIN"."TRUDBENIK (Stalać) 3:0

Strelci:1:0 Milojević u 25, 2:0 Milojević u 87, 3:0 Dalibor Radojević u 88. minutu. Stadion "Temnića" u Varvarinu, gledalaca 200. Sudija Goran Minić (Obrež) 8. Opomenuti igrači: Radovanović (Varvarin) i Mitrović i Milanović ( Trudbenik). Crveni karton (Gazibarić(Trudbenik) u 74. minutu.

VARVARIN: Vučković 7,5,Račić 7,5,Đukić 8(Milošević )7,Stojanović 7,5,Milić 8,Radovanović 7,5,Dalibor Radojević 7,5,Stefan Radojević 7(Pavlović 8),Vićić 7,5,Miloš Milojević 8,5 ,Jevtić 7,5(Erić-).

TRUDBENIK: Filipović 8,Dobrosavljević 7,Stanojević 7,Nikolić 6,Milanović 7,Gudžulić 6,5,Mitrović 6,Ivković 6,5,Iličić 6,Zoran Nagulić 6(Miloradović-),Gazibarić 5 Igrač utakmice: Miloš Milojević (Varvarin).

Proslava pobede bivši kapiten Baskijaca Nenad Neđa Petrović i kapiten Baskijaca Bole Borha Vićić (desno)

Rubin (Z) 0 : 2 OFK Gnjila
Stari Trstenik 2 : 1 Omladinac
Varvarin 3 : 0 Trudbenik
14. Oktobar 1 : 0 Mladost
Kamenorezac 76 2 : 0 Rubin (DS)
Beli Orlovi 1 : 4 Donji Kopaonik