DLZ: Тara - Gimnazijalac 2:3

U derbiju Druge lige Zapad gostujuća ekipa Gimnazijalca iz Kraljeva pobedila je Taru iz B.Bašte sa 3:2 u setovima i zadržala prvo mesto na tabeli,a Bajinobaštanke ostaju na deobi trećeg mesta sa ekipom Borca iz Čačka. Rezultat po setovima: 19:25, 25:17, 27:25, 19:25, 17:19.

Prvi set gošće iz Kraljeva osvajaju ubedljivo 25:19 sa sigurnom igrom i velikim brojem grešaka domaće ekipe Tare koja u drugom setu dolazi do svoje igre i pre svega odličnim prijemom libera Jelene Jokić i sigurnim i preciznim dizanjem tehničara Jovane Jevremović koja je sve lopte precizno prosledila do korektora Anđele Jovanović i primača Tatjane Glišić i Andrijane Marić koje su brzo osvajale poene, a srednji blokeri Sara Bulatović i Ivana Petković dominiraju na terenu i na kraju 25:17 i 1:1 u setovima.

U trećem setu igračice Tare nastavljaju dominaciju do polovine seta kada Gimnazijalac dodaje gas i dolazi do izjednačenja 24:24, ali Tara na kraju dobija set 27:25. Četvrti set do polovine pripada Bajinobaštankama, a drugi deo gostujućoj ekipi koja na kraju dolazi do izjednačenaja 2:2. Onda nastaje prava drama u petom setu, jer Tara na početku vodi i stužu do 11:9, gošće stižu na 14:14, Tara ima 16:15 i 17:16, ali lider lige ipak dobija set sa 17:19 za konačnu pobedu od 3:2.

Igrač utakmice:Jelena Jokić libero Tare.

Sastav Tare: Andrijana Marić, Jovana Jevremović, Ivana Petković, Jelena Jokić, Anđela Jovanović, Sara Bulatović, Tatjana Glišić, , Aleksandra Stanić, Dragana Lazić, Tatjana Milanović, trener Dragan Pavlović.

Gimnazijalac 1 : 3 Ekonomac
Zlatibor 3 : 0 Borac
Tara 3 : 0 Trstenik
Mokra Gora 2 : 3 Tutin Dalas
Putevi Trendteks 3 : 0 Crnokosa