Novosadsko-sremska liga: Sremac - Kupinovo 2:0

Ukratko: na otvaranju prolećnog dela sezone u Vojki, pobeda je zasluženo pripala domaćinu, a da su njegovi napadači bili koncentrisaniji, mogla je biti i ubedljivija. S druge strane, od gostiju iz Kupinova više se očekivalo.

Već u 4. minutu velika gužva pred golom Ćeška, ali, srećom po goste, Nedeljković spašava gol. Sremac je prepretio ozbiljno i u 11. minutu, kada Grujić šutem sa oko 18 metara šalje loptu iznad prečke Kupinova. Do promene rezultata dolazi u 27. minutu; nakon ubačene lopte sa leve strane pred gol Kupinova, velika gužva pred golom Ćeška: zbunjenost i neodlučnost gostujuće odbrane na najbolji mogući način kažnjava Draganović.

Pokušao je trener gostiju Ilić, da uvođenjem Krstovića u prvim minutima drugog poluvremena napade svoje ekipe učini ubojitijim. Međutim, prvu priliku za postizanje gola imao je Sremac: u 63. minutu Kupinovo pravi neuspelu ofsajd zamku: sa leve strane u kazneni prostor utrčava Knežević i šutira, ali, bez sve završava bez promene reztata. Minut kasnije, nakon lepog centaršut Kolarova, usledio je slab udarac glavom Čortanovačkog. Desetak minuta kasnije viđena je izgledna priulika i za Kupinovo: pred golom Radosavljevića Ristić ne prima najboluje loptu. U 75. minutu Hasanagić je oprobao svoj šut sa poprilične udaljenosti, koji nije doneo uvećanje prednosti Sremca. Međutim, tro je uspelo tri minuta kasnije Bojanu Popoviću: nakon njegovog centaršut sa leve strane, na opšte iznenađenje, golmana Ćeška posebno, lopta završava u mreži. Viđen je u 84. bezuspešan pokušaj Tintora da ublaži poraz Kupinova. U poslednjim trenucima utakmice „šou program“ Bojana Popovića: nanizao je nekoliko odbrambenih igrača gostiju i kada su svi očekivali da golom sve „začini“, dekoncentracija je učinila svoje , te je rezultat 2:0 ostao kao konačan.

Sudija Matić je, na žalost, bio nepotrebno „u centru pažnje“: olako je delio kartone. Zbog prigovora, u 66. minutu crveni karton je dobio kapiten gostiju Đuričić.

Strelci: 1:0 Draganović u 27, 2:0 B. Popović u 77. minutu. Vojka: Stadion „Siniša Gajin - Ćinana". Gledalaca: 150. Sudija: Dimitrije Matić (Šid). Pomoćnici: Boško Marić (Sremska Mitrovica) i Dejan Dobrić (Jarak). Delegat FSV: Dragan Đorđevski (Novi Sad). Žuti kartoni: A. Popović, Vignjević, Knežević i I. Grujić (Sremac), Obradović, Bosnić i Nedeljković (Kupinovo). Crveni karton: Đuričić (Kupinovo).

SREMAC: Radosavljević, Kolarov, B. Popović, Milošević, Draganović, Grujić, Radovanović, A.Popović (od 58. I.Grujić), Vignjević, Čortanovački (od 70. Hasanagić), Knežević (od 85. Komazec).

KUPINOVO: Ćeško, Obradović, Bosnić, Nedeljković, Đuričić, Majstorović, Tintor, Lukač, Ristić, Vukić, Petković (od 51. Krstović).