15.05.2010 A. Daišević

Omladinska liga Srbije: Sloga - Rad 3:1

Slogini omladinci odigrali su jednu od boljih utakmica ove sezone i zasluženo pobedili vršnjake beogradskog Rada. "Građevinari" su u prvih pet minuta dva puta ozbiljno zapretili, a Sloga do prve šanse stigla sredinom poluvremena preko Kilibarde. Ipak, naredna akcija domaćih završena je pogotkom. Odličan centaršut sa desne strane Gobeljić je majstorski iskoristio i postigao iz voleja evro gol. Od tog trenutka "beli" su bili dominantan tim na meču, Beograđani skoro da nisu prelazili centar,a ubrzo su ostali i sa igračem manje jer je neoprezni Srnić dobio drugi žuti karton.

U finišu prvog poluvremena neopreznost Antonijevića koji se okliznuo kumovala je igranju rukom igrača Sloge i Rad je dobio jedanaesterac koji je Stoiljković sigurno realizovao. Samo što je počelo drugih 45 minuta neumorni Rovčanin je sve sam uradio i sa davadesetak metara uputi "bombu" kao golu nemoćnog Jovanovića za vođstvo Sloge 2-1. Tačku na ovaj meč stavio je Kilibarda koji je realizovao jedanaesterac pošto je Jaguzović igrao rukom u svom šesnaestercu.

Kraljevo - Stadion: u Jarčujaku. Gledalaca: 250. Sudija: Petar Piper (Čačak). Strelci: Gobeljić u 27., Rovčanin u 47. i Kilibarda u 56. minutu iz jedanaesterca za Slogu, a Stiljković u 44. minutu iz jedanaesterca za Rad. Igrač utakmice: Emir Rovčanin (Sloga). Žuti kartoni: Vulić i Mladenović (Sloga), Jaguzović i Srnić (Rad) Crveni karton: Srnić (Rad)

SLOGA: Jorgić, Antonijević, Kilibarda, Milovanović, Miletić (Ćeha), Stevanović, Gobeljić (Jevtović), Rovčanin (Mladenović), Anćelković, Milojević (Parezanović), Vulić.
RAD: Jovanović, Jaguzović (Biorac), Petrović, Vitas, Rundić, Bojić (Drašković), Ćosović (Đorđić, A. Stanković), M. Stanković, Stoiljković, Srnić, Cebara.

Napredak 1 : 1 Partizan
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički (O)
Sloga (K) 0 : 2 Rad
BSK Borča 1 : 1 OFK Beograd
Mačva 0 : 6 Teleoptik
Timok 1 : 0 Zemun