Jastrebac viši od Rtnja

U drugom kolu nastavka Prve RL lige  Istok košarkaši Jastrepca iz Blaca pobedili su favorizovanu ekipu KK Rtanj iz Boljevca rezultatom 79:65. Ovom pobedom Blačani su pobegli iz zone ispadanja. - Pružili smo još jednu dobru partiju. Igrali smo veoma požrtvovano u odbrani i mirno i skoncentrisano u napadu. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem svih igrača u toku svih 40 minuta utakmice.

Pokazali smo da možemo da se nosimo sa mnogo jačim ekipama sa dugom tradicijom i da se kroz Blace niko neće prošetati tako lako. Zahvaljujem se publici koja nas je bodrila i danas i nosila do bitne pobede. Veliki pozdrav i svim kritičarima jer nas motivišu da igramo još bolje, rekao je nakon utakmice predsednik KK Jastrepca iz Blaca Marko Crnoglavac, naglasivši da ih u sledećem kolu očekuje meč sa direktnim rivalom u borbi za opstanak. KK Jastrebac nakon ovog meča nalazi se na 7 mestu i u bezbednoj je zoni.

Igrač Jastrepca Uroš Dobrodolac ističe da ekipa nakon dobrih priprema na polusezoni, u nastavku prvenstva igra sve bolje. - Čestitao bih ekipi iz Boljevca na dobrom meču i svojoj ekipi na fenomenalnim utakmicama u prošlom kolu i sada kada je timska igra došla do izražaja. Ušli smo rasterećeni u ovaj meč, dali sve od sebe i pobedili, ističe Dobrodolac.

U narednom kolu Blačane očekuje meč u Beloj Palanci sa ekipom Mladost Vesna.