Alasi savladali prvoplasiranu Planu

Dunav je pobedom počeo drugi deo prvenstva. U utakmici 14.kola Druge lige Srbije, košarkaši Dunava savladali su prvoplasiranu ekipu Plana Hardex, rezultatom 83:78 (14:11, 23:13, 22:30, 24:24) i tako se revanširali za poraz u prvom kolu.

Ponovo je u Belegišu viđena jedna uzbudljiva utakmica. U prvih deset minuta nijedna ekipa nije prikazala dobru igru. Mali broj poena uz veliki broj grešaka na obe strane verovatno je posledica pauze i priprema koje su prošli igrači u prethodnih mesec dana. U drugoj deonici domaći košarkaši odigrali su bolje i stekli osetniju prednost za drugo poluvreme (37:24). Na samom startu treće četvrtine Dunav pravi seriju 5-0 i dolazi do najveće prednosti (42:24). Činilo se mnogima da je utakmica odlučena ali nisu tako mislili igrači iz Velike Plane. Strpljivom igrom u napadu i agresivnom odbranom po celom terenu, polako su topili prednost Alasa. Četiri minuta pre kraja, gosti su došli na samo dva poena zaostatka i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. Ipak, za razliku od prvog kola, igrači Dunava su ovoga puta odigrali mnogo bolje u poslednja dva minuta i priveli utakmicu kraju u svoju korist rezultatom 83:78. U slučaju eventualnog izjednačenog broja bodova, Dunav je sada u prednosti nad Planom zbog bolje koš razlike. Kod Dunava istakli su se Popović (17p, 5sk), Miljković (14p) i Zorčić (14p, 12sk), dok su u Plani najbolji bili Stefanović (35p) i Todorović (20p, 7sk). Kompletnu statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
Sledećeg vikenda Dunav će ponovo igrati na svom terenu i to protiv ekipe Pirota.

Pirot 85 : 59 Sloboda
Vojvodina 87 : 80 Napredak
Dynamic BG 87 : 62 Beko
Zdravlje Leskovac 79 : 80 Srem
Zlatibor 110 : 97 Mladost
Niš 72 : 84 Proleter
Dunav 83 : 78 Plana