Još jedna pobeda Železničara

Možda komšijski derbi nije ispunio očekivanja navijača, ali je Železničar rutinski došao do još tri boda, obezbedio sebi mirnu završnicu prvenstva, a trenutno i peto mesto srpskoligaškog Zapada što je najviši plasman od ulaska u ovaj rang takmičenja. U pobedi nad ubskim Jedinstvom od 2:0 golove su postigli Ljubičić i Simić. Želja je poveo već u 8. minutu i to golom Ljubičića, bivšeg fudbalera Jedinstva, koji tri utakmice za redom postiže pogotke i jedan je od ključnih igrača "plavih". Posle kornera Ljubičić je šutirao, lopta se odbila od bedema odbrane Jednistva, da bi ponovljenim udarcem snalažljivi napadač kroz šumu nogu smestio loptu u mrežu Jovanovića. U većem delu utakmice igra se odvijala između dva šesnaesterca, a iz tog perioda beležimo dva dobra šuta mladog Sinđića, koja su završila iznad gola Krsmanovića.

Odličnu šansu domaći su imali u 78. minutu kada je kapiten Radovančević odličnim potezom prevario dva odbrambena igrača, njegov šut golman Ubljana kratko je odbio, na nju natršao Nebojša Marković, ali je promačio loptu i tako je propala odlična prilika za osiguranu pobedu. Međutim, ova šansa dala je podsticaj Željinim igračima za nove napade tako da je već u 82. minutu bilo konačnih 2:0. Cvetković je odlično prošao po desnoj strani, uputio oštar centaršut na koji je natrčao Simić i sa sedam metara "zakucao" loptu u mrežu Jedinstva. Železničar je na petom mestu sa 34 boda. U subotu 1. maja u 16 sati sastaje se sa desetoplasiranom Slobodom u Čačku. Pobedom u gostima Mačva je i dalje lider prvenstva sa četiri boda više od kragujevačkog Radničkog, koji je u derbiju kola savladao užičku Slobodu i time je, verovatno, potpuno udaljio od baraža za viši rang. Valjevska Budućnost je još jednim porazom, ovoga puta u Aranđelovcu, pala na 14. mesto, dok se Vujić voda tesnom pobedom od 1:0 nad poslednjom Moravom zadržala u vrhu tabele – na četvrtom mestu je sa 36 bodova, dva više od Železničara.