DLZ: Ekonomac - Tara 1:3

Odbojkašice Tare ostvarile su novu pobedu od 3:1 nad ekipom Ekonomca iz Kraljeva i zadržale treće mesto na tabeli Druge lige Zapad.Iako već mesec dana imaju samo po dva treninga  nedeljno u maloj sali gimnaziji  popularne Vidre iz  grada  ispod prelepe planine  Tare  sigurnom i brzom igrom ostvarile su  novu značajnu pobedu  koja ih približava plasmanu u viši rang takmičenja.Prvi set  Tara je započela nesigurno i bojažljivo, prijem servisa  ispod svakog nivoa,a Ekonomac koristi  konfuziju  i izuzetno hladnu salu u Kraljevu i primorava  gošće iz B.Bašte da naprave što više grešaka i prvi set reši u svoju korist 25:16.Trener Tare Dragan Pavlović u pauzi između dva seta  smirio  je igračice i  insistirao na    boljem prijemu.I zaista drugi set Tara započinje  silovito i precizno sa odličnim prijemom primača Glišić Tatjane i Marić Andrijane koje su   sve lopte upućene od strane dizača Jevremović  Jovane  brzo pretvarale u poene,pa je  vrlo brzo bilo  20:12 za gošće iz B.Bašte,a do kraja  seta igrala je samo Tara i na kraju 25:15 i 1:1 u setovima.Treći set je verna kopIja drugog,jer  Tara napada  preko srednjeg blokera Ivane Petković koja  koristi svoju visinu i skočnost ,tako da lopte  padaju u polje Ekonomca ,a korektor Ana Milenković silovitim napadima  lako osvaja  poene i ta da se činilo da  će utakmica biti  brzo završena,ali iskusni odbojkaški stručnjak trener  domaće  ekipe Ljubo Popović   vraća   svojim igračicama samopouzdanje pa se do kraja seta vodila  borba za svaku loptu,ali je Tara bila uspešnija 25:23 za 2:1 u setovim za Taru.Početak četvrog seta donosi  pravu dramu,jer se korektor Tare Ana Milinković pri doskoku povređuje i napušta igru,a zamenjuje je mlada i neiskusna Anđela Jovanović koja  je  do sada igrala primača,ali već u prvim napadima Jovanović osvaja poene i stiče  potrebnu sigurnost,pa se i igra Tare popravlja.

Posebno treba istaći  dobar prijem libera Jokić Jelene  koja je ukrotila silovite napade  domaće  ekipe koja je osetila  nesigurnost  kod Tare,pa se borba vodila za svaki poen  do rezultata 20:20,a tada na servis dolazi srednji bloker Sara Bulatović   koja sa pet odličnih servisa   donosi konačan rezultat  25:20 za Taru za konačnih 3:1 u setovima i novu pobedu.

"Povreda odlične Ane Milinković  mogla nas je koštati  pobede ,a posebno bih istakao  odličan nastup Anđele Jovanović koja je učenica  8 razreda,a igrala je  po prvi put ceo set u seniorskoj ekipi.Sve igračice su pružile maksimum  na ovoj utakmici,a servisi Sare Bulatović polako postaju deo naše taktike.Mi  se i dalje nalazimo među prve tri ekipe na tabeli i to je cilj koji smo zacrtali na početku sezone i  to nas vodi u viši rang takmičenja".-izjavio je trener Tare Dragan Pavlović.

U sledećem kolu Tara  je opet bila primorana zbog radova na hali  da zameni domaćinstvo sa ekipom Borca iz Čačka,a utakmica se igra u  nedelju od 18 časova.