Kragujevčani naneli prvi poraz niškim odbojkašima

Nakon tri pobede rezultatom 3:2, u četvrtom kolu Superlige odbojkaši Niša izgubili su od Radničkog u Kragujevcu sa 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:11, 15:12).

Opet su Nišlije igrale taj-brejk, ali posle tri trijumfa, nisu uspele da zabeleže novu pobedu.

Na startu meča Radnički je poveo sa 2:0, ali Nišlije nisu dozvolile da se protivnik „odlepi“ i ubrzo su izjednačile na 3:3. Potom je kragujevački tim opet preuzeo vođstvo, pa na tehnički tajm-aut otišao sa plus 4 (12:8). Radnički je poveo sa 18:12, ali se niški igrači nisu predavali i prvo serijom 3:0 smanjile zaostatak, a potom i novom serijom (4:0) izjednačile na 21:21. Usledila je igra „poen za poen“, a Radnički je prvi imao set-loptu (24:23) koju nije iskoristio. Niš je uzvratio i koristeći prvu set-loptu osvojio prvi set (26:24).

ok nis

Nišlije nisu uspele da nastave niz; foto: Miroslav Lavrenčić

Nišlije su dobro nastavile i u drugom setu, pa povele sa 7:3 i 9:4. Usledila je serija domaćina od 7:1 čime je preokrenuo i poveo sa 11:10. Na tehnički tajm-aut Radnički je otišao sa poenom prednosti, ali pauza kao da je prijala Nišlijama koje su ponovo povele (13:12). Usledila je izjednačena igra, ali nakon 16:16 kragujevački odbojkaši su serijom 3:0 poveli i do kraja zadražali prednost. Na kraju, Radnički je iskoristio prvu set-loptu i izjednačio u setovima na 1:1.

U trećem setu je viđena najduža borba pošto je ova deonica trajala 30 minuta. Radnički je poveo sa 2:0,  a Niš je ubrzo izjednačio (3:3) i usledila je igra gde su se protivnici smenjivali u vođstvu. Nišlije su se „odlepile“ pri rezultatu 13:10, a novo izjednačenje usledilo je pri rezultatu 20:20. U neizvesnom finišu Nišlije su prve došle do set-lopte koju su iskoristile tek iz trećeg pokušaja (27:25). Nakon trećeg seta Niš je vodio sa 2:1.

Potpuno druga slika usledila je u četvrtom setu. Nišlije kao da je iscrpeo treći set, pa je nakon početnih 2:2 Radnički poveo sa 7:2. Niš je teško dolazio do poena, pa je rival vodio sa 15:4. Radnički je imao i plus 14 (23:9), a niški igrači su uspeli da osvoje dvocifren broj poena pošto je domaćin ovu deonicu dobio sa 25:11.

Prvi put u sezoni Nišlije su izgubile u petom setu. Do 5:5 se vodila izjednačena borba, ali je Radnički serijom 3:0 došao do 8:5 i do kraja nije ispustio prednost. Nišlije su u finišu došle na minus 2 (12:10), ali nisu uspele da bliže priđu protivniku koji je sa 15:12 dobio peti set.

U narednom kolu, koje je na programu u četvrtak 19. novembra, Niš će ugostiti vicešampiona Partizan.

RADNIČKI - NIŠ 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:11, 15:12)

RADNIČKI: Pavlović 2, Borovičanin 15, Goić 11, Martinović 8, Petrović, Vulović 20, Ivanović, Ilić 22, Rajković 4, Kočanović, Pantović (libero), Protić (libero).

NIŠ: Pejčić 2, Kuburović 3, Perović 7, Jelić 1, Stamenković, Stojković 12, Kostadinović, Pržić 18, Mijalković 6, Opačić 18, Angelovski (libero), Ilić.

Radnički 3 : 2 Niš
Partizan 3 : 0 Ribnica
Crvena zvezda 3 : 0 Novi Pazar
Klek Srbijašume 3 : 0 Inđija
Spartak 1 : 3 Vojvodina NS Seme