ŽRSBL - Kraljevčanke nadigrale gošće iz Stare Pazove

Pobeda razigrane ekipe Metalca nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Istina, gošće su povele sa 1:0 ali to kao da je bio signal za pulenke Aleksandra Nestorovića da krenu u prave juriše. Ubrzo su došli do prve konkretne prednosti (10:4) koju su kapiten Marija Živković i drugarice održale do kraja prvog dela utakmice. Razlika je povećavana u korist domaćina na plus 11 poena (24:13).

Sa meča Metalac - Mladost Foto: Petra

U drugom delu meča pored kapitena razigrale su se pre svih Dajana Milosavljević, Tatjana Nedeljković, Jovana Dragosavljević i Katarina Živković. U timu iz Stare Pazove dobrom igrom istakle su se Tanja Jovanović i Branislava Todorović ali je to bilo premalo da bi se rezultatski prestigle razigrane .rukometašice Metalca. Na kraju zaslužena pobeda Metalca koja daje nadu da će u nastavku zaigrati još bolje i ući u mirnu luku u nastavku prvenstva u Super B ligi. Otuda i veliki aplauz posle meča od stotinak gledalaca koji su bili prezadovoljni onim što su videli u Novoj hali sportova.

ŽRK METALAC - ŽRK MLADOST (ST. PAZOVA)

29:22 (12:8)

KRALjEVO - Nova hala sportova. Gledalaca 100. Sudije: Dauti i Kolavčić (Beograd). Sedmerci: Metalac 4(3), Mladost 3(2). Isključenja: Metalac 10 minuta. Mladost 6 minuta.

METALAC: Ristić (17 odbrana), Dragosavljević 4(2), Nedeljković 4, M. Živković 6, Mihajlov 1, Ćirica 4 (2), Rajičić (3 obrane), K. Živković 4, Čović 1, Janković, Stašić, Josipović, Milosavljević 5.

MLADOST (ST.Pa): Stranjanac (9 odbrana), A. Kovačević, S. Kovačević 2(1), Todorović 4, Kresović 2, Bursać 2, Pokrajac 1, Vujasinović, Pavlović 2, Golubović (2 odbrane), Vujković (2(1), Miličić, J. Jovanović 1, T. Jovanović 4, Ćirić, Obradović.