Zona Morava - Derbi posle goleade pripao Karadjordju

Komšijski derbi kraljevačkih zonaša protekao je u fer i sportskoj borbi a karakteristrika su bile česte promene rezultata. Najpre su gosti golovima Boričića i Živanovića stekli prednost a potom su domaćini prebacili u veću brzinu i do odlaska na odmor pogocima Otaševića i Jojića poravnali rezultat. U nastavku Metalac je posle samo desetak minuta igre golom Jovanovića opet prešao u vođstvo koje je odmah po ulasku u igru anulirao Martić. Konačan rezultat postavio je iskusni Puzić osam minuta pre kraja susreta. Ovaj meč će biti upamćen po pravoj goleadi ali i po malom broju gledalaca Naime, u publici je bilo tridesetak gledalaca što je manji broj od aktera koji su se nalazili na terenu i restriktivnom prostoru!!!

KARAĐORĐE - METALAC 4:3 (2:2)

KRALjEVO - Strelci: 0:1 Boričić u 10. 0:2 Živanović u 29. 1:2 Otašević u 43, 2:2 Jojić u 42. 2:3 Jovanović u 53. 3:3 Martić u 54. 4:3 Putić u 83. Stadion na Bunjačkom brdu. Gledalaca 30. Sudija: Nikola Stojanović (Kraljevo) 7. Žuti kartoni: Savić, Martić (Karađorđe)

KARAĐORĐE: Ponorac 7, Vukmirović 6 (Parezanović 6), Otašević 7, Vuković 7, Sazdov 6,5, Savić 7, Marković 7, Arsenijević 6, Puzić 7,5, Janković 6,5 (Martić 7), Jojić 7

METALAC: Košanin 7, Marinković 6,5, Nešić 6, Nikolić 7, Jovetić 6,5. Rajičić 6,5, Zdravković 7, Krstić 6,5 (Matić -), Živanović 7 (Pavlović 6,5), Boričić 7, Jovanović 7

Igrač utakmice: Dalibor Puzić (Karađorđe)

Puzić strelac pobedonosnog giola foto: Stole