Dorćol bolji od Stepojevčana

Dorćol nastavlja seriju odličnih jesenjih rezultata. Izabranici iskusnog trenera, Mihajla - Mikija Ivanovića bez većih problema savladali su Stepojevčane i učvrstili se u gornjem domu tabele Srpske lige „Beograd“, sa samo dva boda manje od vodećih, Teleoptika i IMT-a.

Najveći deo posla u pobedi nad oslabljenim gostima, koji su kraj Nebojša kule došli sa samo tri rezerve, Dorćolci su obavili u uvodu. Vezista Mladen Preradović odlično je reagovao na povratnu loptu Gavrilovića i odličnim udarcem sa 16 metara lobovao golmana Anđelkovića - 1:0. Uzvratio je Stojković nepreciznim udarcem glavom sa deset metara. Vođstvo je duplirao Nemanja Gavrilović, golgeter „gaučosa“ pobegao je odbrani Stepojevčana po desnoj strani, snažno šutirao i zatresao mrežu - 2:0. U 20. minutu Lukić je uzdrmao stativu gostiju, posle čega je tempo igre opao. Pred odlazak na odmor, napadaču Stepojevca, Jovičiću, poništen je pogodak zbog ofsajda.

Početkom drugog dela, trijumf je potvrdio Čedomir Mijanović. Prethodno je Lazarević iz blizine pogodio stativu, a u gužvi najspretniji bio iskusni štoper i savladao Anđelkovića. Četiri minuta kasnije, u šesnaestercu domaćina sapleten je Petrović, opravdano dosuđeni penal sigurno je realizovao zapaženi Stefan Tomić. Do kraja meča igralo se obostrano otvoreno. Gosti su par puta dobro šutirali i mogli da unesu neizvesnost, a Dorćol je imao šanse za ubedljiviji trijumf, preko Gavrilovića, Stojanovića i Mijanovića.

U sledećem kolu, Dorćol u subotu od 13.30 časova gostuje novobeogradskom Radničkom, dok Stepojevčani u komšijskom derbiju, u nedelju od 13.30 časova, dočekuju Turbinu iz Vreoca.

DORĆOL - STEPOJEVAC VAGA 3:1 (2:0)

Teren GSP Poleta. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksa Mitrović 7. Strelci: Preradović u 6, Gavrilović u 16. i Mijanović u 49. za Dorćol, Tomić (iz penala) u 53. minutu za Stepojevac Vagu. Žuti kartoni: D. Filipović (Dorćol), Zucović, Marinković, Savić (Stepojevac Vaga). Igrač utakmice: Mladen Preradović (Dorćol).

DORĆOL: Cvitkovac 7, Biorac 7 (od 46. D. Filipović 7), Došen 7, Lazarević 7, Mijanović 7,5, Radojević 7, Preradović 8, Đurđević 7 (od 61. Popović 7), Gavrilović 8, Lukić 7,5 (od 75. Atanacković -), Stojanović 7.

STEPOJEVAC VAGA: Anđelković 6, Ilić 6, Savić 6, Marinković 6, Zucović 6, M. Stevanović 6 (od 54. Pantić 6,5), Jovičić 6,5, Stojković 6,5, A. Stevanović 6,5, Tomić 7, Petrović 6,5.

IMR 1 : 0 Žarkovo
Budućnost 1 : 1 Crvena zvezda
Brodarac 1947 1 : 2 Radnički (NB)
Dorćol 3 : 1 Stepojevac Vaga
Turbina 3 : 0 GSP Polet
Srem 1 : 2 Radnički (O)