Opstanak otpisanih

Po kišnom nedeljnom danu fudbaleri Poleta dočekali su i ugostili fudbalere 14-og. Oktobra iz Izbenice. Ni sva voda koja se sručila s neba u ovih nekoliko dana, nije uspela da pokvari ovaj fudbalski spektakl koji je obilovao mnoštvom golova i neverovatnih preokreta. Čak 9 lopti je završilo iza leđa golmana obadve ekipe. Utakmica je počela ranim vođstvom 14-og. Oktobra, već u petom minutu, ali su domaćini uspeli da izjednače golom Milana Vesića i povedu golom Nikole Jugovića, da bi se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:1. Drugo poluvreme i ofanzivna igra domaćih se isplatila, poveli su sa 3:1 golom Zlatka Jugovica, povratnika u ekipu posle mesečne pauze. Gosti su nakon nekoliko minuta smanjili rezultat na 3:2. Šansa pred golom gostiju i Zlatko Jugović postiže novi gol za vodstvo domaćih od 4:2. Taman kad se pomislilo da utakmica ulazi u mirnu luku i da će domaći rutinski privesti kraju preostalih 20-ak. minuta, ekipa iz Izbenice se probudila i uspavanom domaćinu dala 2 gola za novi preokret, 4:4! Šta se posle toga dešavalo, kakav  scenario se vrtreo po glavama igrača obadve ekipe,teško je i predpostaviti... Posle mesec dana posta i sijaset izgubljenih utakmica kako u gostima tako i kod kuće, domaćin je želeo SAMO pobedu koja je, verujte mi na reč,bila imperativ i  značila OPSTANAK kluba. Znao je to i Miloš Belostenac koji je fenomenalnom igrom u odbrani i po celom terenu, prvoligaškim skokovima na sredini terena i odličnim izvođenjem kornera doprineo da ekipa Poleta funkcioniše kao celina, i ujedno je bio igrač utakmice, nerešiva enigma za napadače 14-og. Oktobra.

Maestralna završnica najiskusnijeg dela ekipe Poleta posle šamara gostujućih, duo Igor Marisavljević, kome je poništen gol zbog navodnog ofsajda, i fenomenalna asistencija istog igrača za het-trik Zlatka Jugovića u 93. minutu i dugo iščekivanu pobedu domaćih. Sjajan povratak našeg lavovskog napadača, našeg Jugovića, i ova tri gola najavljuju da se Polet vraća na fudbalsku scenu na velika vrata, ekipa se polako kompletira, a nadamo se i skorom povratku najboljem među stativama, našoj diki, golmanu Miodragu Petkoviću Midi, i najboljem odbrambenom igraču Aleksandru Aci Milosavljeviću, čijim će povratkom ova ekipa napokon biti kompletna.

Već mesec dana Milutovčani igraju bez povređenog golmana, ekipa Poleta primila je 24 gola u poslednje četri utakmice, jer između stativa stoje igrači koji bi veći doprinos dali klubu svojom igrom na terenu. Do utakmice u Donjem Katunu, Milutovac je bio poznat kao ekipa koja ne prima više od jednog gola po meču. Sve je to palo u vodu nakon što su nam povredili golmana koji je ostavljao srce na terenu, a Polet je znao da smo bez njega samo topovsko meso za sve ostale timove druge okružne lige.

U sredu, 14.10 2015.god. u vanrednom kolu polet dočekuje ekipu Donjeg Stupnja. Poziv navijačima da u što većem broju dođu i bodre svoje fudbalere i da zajedno ostvarimo još jednu pobedu.

Varvarin 1 : 4 OFK Gnjila
Polet 57 5 : 4 14. Oktobar
Sloga 0 : 2 Kamenorezac 76
Stari Trstenik 1 : 2 Beli Orlovi
Rubin (Z) 5 : 2 Donji Kopaonik
Omladinac 5 : 0 Rubin (DS)