Pravda je konačno stigla!

Vremena se menjaju. Bio je ovo nekada derbi. Potom je ekipa iz Mrštana napravila najveće iznenajenje u istoriji srpskog fudbala, kada je selo kraj Leskovca upalo u Prvu ligu, a simbol leskovačkog fudbala, Dubočica nestala u ponoru nebrige.

Vremena su se ponovo menjala. Moravac se polako vraća na stare pozicije, ispao je iz te iste Prve lige, kažu "mrzela ga učiteljica" i eto stigao da igra meč šestog kola s Radničkim. Od nazovi derbija ni "d" jer, kažu ljudi da ni "Felipe Masa" kao ni njegovi više nisu što su nekada bili!

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri kandidata za najviši plasman, pirotskog Radničkog. Mladi Leskovčanin u redovima Piroćanaca, Nikola Krstić imao je u 25. i 26. minutu dve prilike, ali su domaći uz grčevitu odbranu uspeli da se spasu.

Imali su i domaći u 35. minutu jedan pokušaj posle kornera, ali bez uspeha. Minut pre kraja prvog dela  Denis Ristov je ciljao, ali kraj gola.

U ovom selu se poslovično znalo kakav će tretman od strane sudija imati protivnici. Očevici kažu, da je, inače, mladi, talentovani, veoma dobri sudija Milanović iz Ćuprije, koga smo često hvalili, u nekoliko navrata "pipnuo" tas na stranu domaćina. Nadamo se da nije namerno.

Drugo poluvreme bolje su otvorili domaći. Imali su dve prilike. Jednu prečku i "malu mrežu".  Sudija je pokazao žute kartone Tanaskoviću u prvom i Ristovu u drugom zbog starta na Piroćancu Ćiriću. Još jedan Piroćanac igra za Mrštance, to je golman Voja Ilić!!! Domaći imaju i pomoć jakog vetra!!!

61. minut i dalje bez golova. Domaći ofanzivniji!

Interesantna priča u Mrštanu – Igrao se 67. minut. Već smo pomenuli u Mrštanu igraju Voja Ilić, golman i Stefan Ćirić štoper, obojica rodjeni Piroćanci. Za Moravac su ranije igrali Fuad Salihović i Stefan Marković. Šta se dogodilo? Fuad Salihović je izveo majstoriski korner, Stafen Marković je nadvisoo "mrštanskog Piroćanca" Stefana Ćirića i glavom šutirao savladavši drugog "naturalizovanog" Mrštanca, Voju Ilića. Radnički vodi sa 1:0!!!
67. minut Goool Stefan Marković 0:1.

Nastavljena je igra otvoreno sa obe strane. Domaći se neće miriti porazom, naravno. Sudija, koga smo hvalili, sudi veoma korektno. Dobro je da ne podleže pritisku. Marjan Živković se odlučuje za prvu izmenu. Ulazi "motorino" Nemanja Petrov umesto Ilića. Da se pojača sredina. 80. minut. Da li će Radnički naplatiti sve ranije muke!!??

Mogao je mladi Nikola Krstić da baci u očaj svoje "zemljake"! Izašao je u 87. minutu sam ispred Piroćanca Voje Ilića, šutirao, ali je pogodio golmana domaćih koji je izbacio loptu u korner. Još tri minuta do kraja regularnog dela. Radnički vodi sa 1:0.

U  Mrštanu KONAČNO kraj!!! Radnički je POBEDIO!  Pet minuta je produžio sudija utakmicu. Domaći su nagrnuli na gol Perića koji je bio nepremostiva prepreka. Arbitar je, takodje, hrabrošću i znanjem, nadvisio sve vanfudbalske stvari. Pomogao je fudbalu, sudio je POŠTENO! A kad se u Mrštanu sudi pošteno onda … Zna se, domaćin ima mnogo problema.
Pravda, posebno ova fudbalska je spora. Čekali smo je više godina. STIGLA JE! MORAVAC JE PORAŽEN OD RADNIČKOG. BAŠ LEPO ZVUČI.

Timočanin 1 : 0 Dunav
Sloga (D) 2 : 0 Trstenik PPT
Sinđelić 2 : 2 Car Konstantin
OFK Bor 1 : 3 Tabane 1970
Moravac Orion 0 : 1 Radnički (P)
Jedinstvo (B) 5 : 1 Timok
Temnić 1924 2 : 0 Radnički (S)
Radan 2 : 1 Ozren