BFL: Mijatović het-trikom doneo svom timu dragocene bodove

Derbi susret začelja BFL upotpunosti je zadovoljio oko stotinjak gledalaca na igralištu kraj pruge u Somboru, koji su po oblačnom, i u momentima kišovitom vremenu pratitili ovu utakmicu IV kola. Fudbaleri somborskog ŽAK-a i sivačkog Poleta odigrali su jedan pravi prvenstveni meč sa mnogo uzbudljivih momenata pred jednim i pred drugim golom, a kretanje rezultata u prvih 45 minuta igre, dodatno je dalo uzbuđenje i neizvesnost oko konačnog rezultata. Tri dosuđena, i realizovana jedanaesterca, i devet dodeljenih žutih kartona, retko se viđa na jednoj utakmici, pa su i ti momenti učinili ovaj meč interesantnim , u kojem je kao konačni pobednik , zasluženo slavila ekipa domaćina.

Pojačani sastav železničara, sa igračima koji su tokom nedelje pristigli iz komšijskog Radničkog, više je želeo pobedu od ekipe iz Sivca, koja se hrabrom igrom predstavila somborskoj publici, i pored poraza ostavila solidan utisak. Somborci su na ovoj utakmicu uspeli prekinuti post,osvojili su prva tri boda, postigli su i prve golove tek u četvrtom kolu, a centralna figura utakmice bio je Marko Mijatović, koji se u listu strelaca upisao sa het-trikom, što se davno nije dogodilo u ekipi ŽAK-a na prvenstvenim utakmicama. Najpre je u 6 minuti , na jedan lep pas i ubacivanje Milanovića, Mijatović bio u lepoj šansi, ali ga je oborio golman gostiju Đurišić , i Vasiljević je pokazao na belu tačku. Popularni „Guza“ je bio uspešan sa kreča, a žutim kartonom sudija je opomenuo čuvara mreže gola sivčana. Četiri minuta kasnije , jedan prodor sa desne strane, i ubacivanje lopte u sredinu ka Mijatoviću, ovaj kažnjava odbranu gostiju, lepim golom za 2:0. Brzo vođstvo žakovaca trglo je goste , pa su iz dva kontranapada u samo šest minuta igre , od 18-24, došli do izjednačenja. Najpre je brzonogi Furtula sigurnim šutom smanjio na 1:2,a potom je na njemu napravljen penal, kojega je iskusni Romić pretvorio u izjednačenje(2:2). Igrao se poslednji minut prvoga dela kada je Vukašinović napravio novi prekršaj za najstrožiju kaznu, a sigurnim šutom, Milanović je doveo svoj tim u vođstvo od 3:2.

I u drugom poluvremenu domaćini su nastavili sa atacima prema mreži Poleta,a u 65 minuti, Mijatović je utrčao u šesnaesterac, i šutom u suprotni ugao postavio konačnih 4:2. Još je jedna šansa domaćina, nakon katastrofalne greške odbrane gostiju, mogla uvećati pobedu, ali se rezultat nije menjao. Na drugoj strani, gosti su imali svoje prilike,a nekoliko slobodnih udaraca sa distance, nisu iskoristili za promenu rezultata.

Devet pokazanih žutih kartona ne govori o gruboj i prljavoj utakmici, već su oni dodeljeni igračima za prekršaje u žaru borbe, a utakmica je u globalu bila fer i korektna, a samim tim i delenje pravde od strane sudijske trojke na čelu sa Vasiljevićem iz Odžaka.

Bačka Zona ŽAK-POLET 4:2 (3:2)

Sombor,5. Septembar 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 100.Sudija : Vasiljević(Odžaci). Pomoćnici Pančić (Karavukovo) i Markuš (Odžaci). Delegat Latki(Subotica). Strelci ; Mijatović u 6, 10 (iz penala) i 65 i Milanović u 45(iz penala) za ŽAK, a Furtula u 18 i Romić u 24 (iz penala) za Polet. Žuti kartoni : Pustajić, Joka, Petronijević i Pavin (ŽAK), a Đurišić, Vukašinović, Zejak, Radmanović i Bosnić za Polet. Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Marko Mijatović (ŽAK)

ŽAK: Lagundžin, Pustajić, Joka, Šimunov, Sazdanić, Janjić(Primorac), Mijatović, Đukić, Petronijević ( Jovanović), Milanović i Pavin.

POLET: Đurišić, Pejanović, Vukašinović, Zejak, Radmanović, Vujačić, Furtula,Bosnić(Živković), Komazec, Romić i Maksimović.

10 minut Drugi gol Mijatovića na utakmici sa Poletom(S)