Sremska liga: OFK Brestač - Podrinje 2:2

Poznavaoci fudbalskih zbivanja u sremskom fudbalu mogli su pretpostaviti, a na osnovu utakmice iz prvog kola Sloven - OFK Brestač, da će i ovog puta novajlija u najpopularnijoj ligi u Sremu ostaviti sasvim solidan utisak, ali da je fizička pripremljenost Brestačana „problematična“. Bili su u pravu! Ovog puta OFK Brestač je imao „lepu prednost“ 75 minuta.

OFK Brestač - Podrinje

Prvih desetak minuta protekla su u inicijativi gostiju iz Mačvanske Mitrovice. Ipak, prvu (polu)priku na utakmici ima domaćin: Devrnja u 10. minutu šalje upotrebljivu loptu u kazneni prostor gostiju, gde je Đokić najviši u skoku, ali i nedovoljno precizan „za nešto više“. Pet minuta kasnije Marković, golgeter OFK Brestača i prvi strelac Druge sremske lige u sezopni 2014/2015, sam sebi stvara poziciju za šut: lopta prolazi pored desne stative gola Relića. Sve je više dolazila do izražaja činjenica da je Podrinje bilo poprilično neorganizovano u fazi odbrane. To je, u krajnjem slučaju, videlo u 19 minutu: lepa i brza akcija domaćina po levoj strani koju je započeo Đokić, nastavio Milenković, a golom „krunisao“ Marković. Dva minuta kasnije u prilici su i gosti: Naglić odlično proigrava iskusnog Skorupana, koji šutira iz prve, ali, pored gola. Znalo se da će najveća opasnost po domaćina biti upravo od Skurupana: akcije Podrinja su , najvećim delom, išle upravo pod njega. Međutim, lopta ga često „nije slušala“. U 28 minutu Otašević, zbog nedozvoljene pozicije, poništava gol Simjanovskog, koji je nepotrebno hteo da „potvrdi gol“, kada je lopta već ulazila u mrežu! Šok za Podrinje u 37. minutu: Jokić, koji je dobrim delom utakmice „gospodario“ pred svojim golom i sprečavao napade Podrinje, najbolje se snašao ispred Relića i to je „vrlo neprijatnih“ goste 2:0. Poslednju priliku u prvih 45., minuta imao je domaćin: Devrnja ubacuje loptu u kazneni prostor Podrinja, gde Marković brže dolazi do lopte od nesigurnog Relića. Na žalost po domaće navijače, 2:0 ostaje kao rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, kao što se i očekivalo, velika inicijativa Podrinja. Sjajna prilika za Savića u 57 minutu: lepo je proigran pred golom domaćina. Međutim, ne uspeva da plasira loptu pored golmana Mladenovića. Pokušao je Skorupan (64 minut) da šutem iz slobodnog udarca, sa oko 25 metara, iznenadi domaćeg golmana: bez uspreha. OFK Brestač je sve više padao u igri: svoju levu stranu nije uspevao da pokrije najboljem, što mu se „obilo o glavu“ u 75 minutu kada je Naglić pretrčao domaću odsbranu i smanjio prednost. Nekoliko minuta kasnije Marković šutira iskosa, ali, nedovoljno precizno. Odbrana OFK Brestača je pretrčana, i u 79 minutu, kada je u „ulozi golgetera“ bio Pvalović.

Zaključak: OFK Brestač se predstavio u vrlo dobrom izdanju, sa nekoliko sjajnih pojedinaca (Marković, Jokić, Đokić…). Na žalost, fizička (ne)pripremljenost ostaje veliki problem. S druge strane, Podrinje kao jedan od najvećih kandidata za sam vrh, moralo je pružiti više.

Strelci: 1:0 Marković u 19, 2:0 Jokić u 38, 2:1 Naglić u 75, 2:2 Pavlović u 79. minutu. Brestač: gledalaca 150. Sudija: Milan Otašević. Pomoćnici: Marko Rosić i Dušan Jagodić. Delegat: Slobodan Turčinović (svi iz Inđije). Žuti kartoni: Ivić, N. Radovanović i Simjanovski (Podrinje).   Igrač utakmice: Branko Jokić (OFK Brestač).

OFK BRESTAČ: Strahinja Mladenović, Milenković, Nikolov, Glušac, Stefan Mladenović (od 81. Tošović), Marković, Đokić, Devrnja (od 59. Lončar), Inatijević, Jokić, M. Kovačević (od 71. D. Kovačević).

PODRINJE: Relić, Pavlović, Zazić, Ivić, N. Radovanović, Vuković, A. Radovanović, Naglić, Savić (od 63. Alimanović), Skorupan, Simjanovski.

Partizan 4 : 0 OFK Zeka Buljubaša
Graničar 1924 1 : 2 Ljukovo
Donji Petrovci 1 : 1 Hrtkovci
OFK Brestač 2 : 2 Podrinje
1. Maj Ruma 2 : 1 Sloven
Jadran 4 : 0 Rudar
Hajduk 1925 Podunavac 2 : 1 Napredak (P)